Triovista, İstek

13 Ağustos 2020 Perşembe

Tek yol Milli Görüş

tek-yol-milli-gorus

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Erbakan’ı anarak “Yeniden Refah Partisi olan bizler, maddi ve manevi sıkıntılardan kurtuluşunun tek yolu olan Milli Görüş zihniyetine dönelim” dedi.
25 Şubat 2020 Salı 21:10

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna haftalık basın toplantısında, 27 Şubat’ta hayatını kaybeden Necmettin Erbakan’ın ölüm yıldönümünde Afyonkarahisar’da etkinlik düzenlediklerini ve tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

“ERBAKAN DEMEK BEREKET DEMEKTİR”

Tek yolun Milli Görüş olduğunu vurgulayan Başkan Suna şunları kaydetti: “Erbakan Hocamızın zihniyetinin temeli Türkiye’de ve tüm dünyada sürdürebilirliğinin ortadan kalkması Cenabı Allah’ın verdiği nimetlerin insanlar arasında adil bir şekilde paylaşılması, ülkemizde ve tüm dünyada nimet ve külfet dengesinin tesis edilmesi, kimsenin üretmeden, emek harcamadan başkalarının sırtından tüketme hakkına ve zenginleşmeye sahip olmaması, gelir ve servet dağılımının adil bir şekilde gerçekleştirilmesi ve paylaşımda adaletin sağlanması…

Erbakan Hocamızın, Milli Görüşün temel prensiplerini yansıtan cümleleri bunlardır. Erbakan demek Milli Görüş demek, milletin hakkını gasp eden, milleti sömüren zihniyete karşı dur demek ve bunun için bu mücadele sırasında gerekirse bedel ödemeye hazır olmak demektir. Erbakan demek paylaşımda adaleti hiçe sayan, biz sizin sırtınızdan zengin olacağız, sizi sömüreceğiz, sizde köleler olarak bizim verdiklerimize razı olacaksınız diyen zihniyete karşı çıkmak, dur demek ve bunun yerine adil bir ekonomik düzeni kurmak demektir”‘PAYLAŞIMDA ADALETİ SAĞLADI’

Necmettin Erbakan Hocamız o dönemlerde paylaşımda adaleti sağlamak için önemli adımlar attı “1950’lerin Türkiye’sinde toplu iğne dahi üretilemez denilen Türkiye’de Gümüş Motor Fabrikasının kurulması, 50’lerin Türkiye’sinde 30 yaşındaki Erbakan Hocamızın gencecik bir mühendis olarak 100’ün üzerinde ortağı ikna edip Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve milli motor fabrikasını kurması. Arkasından 1960’larda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı olduğunda Odalar Birliğinin kaynakları bir avuç elitin elindeydi. Bu kaynaklar İstanbul’daki imtiyazlı elit bir azınlığın hizmetine sunulmuştu ve bunlar üretimin değil, Anadolu’nun kalkınması için değil, ithalatın artması ve bu bir avuç imtiyazlı elitin servetinin artması için kullanılıyordu. Erbakan Hocamız Odalar Birliği Başkanı olunca bu odalar birliğinin kaynaklarına Anadolu’daki esnafın, kobilerin, Anadolu insanın kalkınması için kanalize etti. Bir avuç imtiyazlı insana paylaştırılan pay edilen bu kaynaklar adil bir şekilde bütün Anadolu’daki küçük esnafa dağıtıldı. Anadolu’nun topyekün kalkınması için kullanıldı”

‘AĞIR SANAYİ HAMLESİNİ KURDU’

“1970’lerde Erbakan Hocamız Milli Selamet Partisi döneminde koalisyon ortağı olduğu dönemde “bu ülkede ancak domates, biber ve şeftali üretilebilir, bu ülke bir tarım ülkesidir, bu ülke sanayileşemez, kalkınamaz, batıyla, Avrupa’yla rekabet edecek hale gelemez” anlayışını yerle yeksan eden ağır sanayi hamlesini Erbakan Hocamız gerçekleştirdi” “200’ün üzerinde tesisin temeli atıldı. 70 taneden fazlası hizmete sokuldu. Bugün dahi Anadolu’nun neresinde bir fabrika görürseniz Milli Görüşün, Erbakan Hocamızın bu ağır sanayi hamlesi kapsamında kurmuş olduğu fabrikalardır. TÜMOSAN, TAKSAN, ASELSAN, makine sanayi, elektro mekanik sanayi, şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, gübre fabrikaları, dokuma fabrikaları, tüm bu tesisler ağır sanayi hamlesi kapsamında gerçekleştirilmiş Erbakan Hocamızın tabiriyle hakiki kalkınma hamlesi kapsamında gerçekleştirilmiştir.

Erbakan Hocamızın bu tarihi hamlesiyle Anadolu’daki bütün insanlarımız belediyenin verdiği erzak torbalarıyla değil, sosyal yardımlarla değil, sadaka ve zekâtlarla değil, anlının teriyle bileğinin hakkıyla, çalışıp rızkını temin etme imkânına kavuşmuştur. Ve Erbakan bereketi bütün Türkiye’yi baştan başa kuşatmıştır.”

“Yeniden Refah Partisi olan bizler, maddi ve manevi sıkıntılardan kurtuluşunun tek yolu olan Milli Görüş zihniyetine dönelim, Türkiye yeniden Milli Görüş zihniyetiyle yönetilsin ve Erbakan Hocamızın gerçekleştirdiği efsane hizmetler yeniden gerçekleştirilsin diye çalışıyoruz. Cenabı Allah’ın izniyle ve milletimizin desteğiyle inşallah yeniden geleceğiz, ülkemizi ve milletimizi bu karanlıklardan yeniden, Milli Görüşle kurtaracağız inşallah.”

Şubat ayının son haftasının Erbakan Haftası olmasından dolayı 27 Şubat 2020 tarihinde ikindi namazı öncesi Yeşil camide mevlit programımız vardır. Siz değerli basın mensupları ve tüm halkımız davetlidir.” 
Haber okunma sayısı: 140

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR