Kurban üst

04 Ağustos 2020 Salı

Tozpembe tablolar başka, acı gerçekler başka!

tozpembe-tablolar-baska-aci-gercekler-baska

Hükümeti, özellikle ekonomi politikalarını eleştirerek, iktidara gelmeleri halinde yapacaklarını anlatan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Ismarlama enflasyon oranları başka, Türkiye'nin gerçekleri başka. Tozpembe tablolar başka, acı gerçekler başka!” dedi.
10 Aralık 2019 Salı 19:44

Gündeme dair açıklamalar yaparak hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, haftalık olağan basın toplantısında şunları söyledi:

“Öncelikle malumunuz hainlerin işbasında olduğunu ve dün yine masum vatan evlatlarımıza kıydıklarını belirtmek isterim. Dinar’a bağlı Haydarlı kasabasından olan Ramazan Çevik’in eşi Jan. Asb. Üst. Çvş. Esma Çevik şehit oldu.

Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu, Jandarma Asb. Üst Çvş. Esma Çevik, Jandarma Uzman Çvş Kemal Sayar Şehit oldu, 7 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar dileriz.Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak bir taraftan tüm ilçe ve beldelerde yapılanmamızı sürdürürken diğer taraftan da her an seçime girecekmiş gibi hazır olmak adına her türlü siyasi çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Haftasonu yönetim kurulu üyelerimizle birlikte kan bağışlayarak kan bağışlamanın önemine dikkat çektik. Diğer taraftan esnaf ve vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştiriyoruz.

Çalışmalarımızı Genel Merkezimiz de dikkatle takip ediyor, profesyonel bir ekiple ciddi bir şekilde yol alıyoruz.

17 Kasım 2019 Pazar Günü Ankara Arena Spor Salonu’nda rekor seviyede bir katılımla gerçekleştirilen tarihi “1. Olağan Büyük Kongresi” için ortaya koydukları üstün gayret ve büyük fedakârlıktan dolayı Afyonkarahisar İl Teşkilatına Genel Başkanımız Fatih Erbakan tarafından teşekkür belgesi verildi. Bu durum da bize büyük onur ve şevk vermiştir.

Öte yandan bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü. Bu anlamlı günün tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum.

Kıymetli Basın Mensupları;

Yeniden Refah Partisi olarak bizler kavga etmek, çatışmak, cezalandırmak, yıkmak için gelmiyoruz. Bizler bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek için geliyoruz, Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için, yanlışları da doğrusunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz.

Eksikleri tamamlayıp, yanlışları da davamıza, istikametimize uygun doğrularla düzelteceğiz

17 Kasım'da Türk siyasi tarihinin en büyük ve en kalabalık kongresini gerçekleştirdik "Kongreye katılan 50 bine yakın partilinin yüzde 80'inin genç olması, Yeniden Refah Partisi'nin Türkiye için alternatif oluşturduğunu göstermesi açısından önemlidir. Daha yeni kurulmasına rağmen partimiz bu kongre ile başa güreşen, iktidara talip olan en büyük iddiaya sahip parti olduğunu apaçık göstermiştir.

Ayrıca büyük coşkuya sahne olan 1. Olağan kongremiz, daha kurulup kurulmayacağı belli olmayan partilerle uğraşmaktan partimize vakit bulamayan medyaya da en güzel cevap olmuştur"

Hükümetin ekonomi ile ilgili açıklamalarının gerçekçi olmadığını belirten ekonomi kurmaylarının anlattığı gibi ülkede tozpembe bir tablonun olmadığını yakın zamanda Türkiye'nin en büyük özel havayolu şirketlerinden bir tanesinin uçuşlarını durdurmasından, ülkenin önemli hazır giyim markalarından bir tanesinin de 1000 işçi çıkarmasından açıkça görebiliyoruz.

Ismarlama enflasyon oranları başka, Türkiye'nin gerçekleri başka…

Tozpembe tablolar başka, acı gerçekler başka!"

Son bir yılda dünyada doğalgazın birim fiyatı 4.66 $’dan bugün itibariyle 2.32 $’a inmiş ve yıllık kaybı % 51 olarak gerçekleşmiştir.

Ülkemizde ise geçen yıldan bu yana 5 kez zam 1 kez indirim olmak üzere toplamda % 53 oranında zam yapılmıştır.

Yani dünya ile kıyaslama yapıldığında son bir yılda % 104 oranında pahalılık söz konusudur.

Kışın kendini fazlasıyla hissettirmesiyle; zaten ekonomik olarak zorda olan, geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımız israf politikasının bedelini ağır faturalarla ödemektedir.

İktidara geldiğimiz takdirde oluşturduğumuz kaynak paketleriyle akaryakıt, doğalgaz, elektrik fiyatlarının makul seviyelere çekileceğinin bilinmesini isteriz.

Tüm haksız vergiler lağvedilip, alınacak olan vergiler de en makul seviyelere indirilecektir.   EYT'lilerin de tüm taleplerini karşılayarak, devlet olarak vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz.

Bu ülkede vatandaşın ekonomik göstergelerini düzelten tek hükümet '54. Erbakan Hükümeti' olmuştur.

Yıllık100 milyar dolar hacmindeki kaynak paketlerimiz hazır,  acil eylem planımız hazır, biz geleceğiz ve geçmişte de olduğu gibi bu sorunları yine biz çözeceğiz. Burada gelecek, burada Yeniden Refah var.”

  Haber okunma sayısı: 362

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ak-partide-hedef-100-bin-uye

AK Parti’de hedef 100 bin üye

03 Ağustos 2020 Pazartesi 22:25
ak-partide-dijital-bayramlasma

AK Parti’de dijital bayramlaşma

03 Ağustos 2020 Pazartesi 21:27
-meclis-4-agustosta-toplanacak

Meclis 4 Ağustos’ta toplanacak

29 Temmuz 2020 Çarşamba 23:17

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR