CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Türkiye’de siyaset donduruldu

turkiyede-siyaset-donduruldu

DP Parti Genel Başkanı İYİ Parti Afyonkarahisar 1’inci sıra Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, 2007 yılından itibaren Türkiye’de siyasetin dondurulduğunu söyleyerek, “Türkiye’de siyasi rekabet 2007 yılında kapanmıştır. Ama bugün siyasi rekabet bu irade ile birlikte yeniden açılmıştır” diye konuştu.
02 Haziran 2018 Cumartesi 00:56

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve Milletvekili Genel Seçimlerinde Millet İttifakı olarak Cumhurbaşkanı Adayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanında yer alan DP Parti Genel Başkanı İYİ Parti Afyonkarahisar 1’inci sıra Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, partililer ve basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

ÜST ÜSTE YENİK DÜŞECEK

İftar yemeğinde konuşan DP Parti Genel Başkanı İYİ Parti Afyonkarahisar 1’inci sıra Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, memleketin çok can alıcı meseleleri olduğunu söyleyerek, “Tarihi makas değiştirdiği bir kavşakta pek çok tarihi kararları vermek mecburiyetinde olduğumuz noktadayız. Ya Türkiye tarihi yürüyüşe kaldığı yerden millet olarak devam edecek, yada hukukta, demokraside, ekonomide üst üste yenik düşecek” dedi.

BEŞERİ SERMAYEYE SAHİPTİR“Bu yenik düşmenin bedenilini millet ödeyecek” diyen Uysal, “Borçlandırılmış, yoksullaştırılmış eğitimsiz hale getirilmiş dini ve menfaat, menfaati din hale getirenleri ortaya din olarak sunduğu hurafe ve safsatadan ibaret bir anlayışla memleketimiz bugün boğulmaya rehin alınmaya çalışılmaktadır. İşte bütün haykırışımız, mücadelemiz bu büyük ülkenin bir var olma yok olma mücadelesinden çıkarak pek çok dar boğazı aşarak bugün 81 milyonu ile bulunduğu coğrafyada yeniden tarihsel alın yazgısı olarak ifade edebileceğimiz o tarihi vazifeyi görebilmek adına beşeri sermayeye sahiptir” diye konuştu.  

MEYDAN OKUMALAR BAŞLADI

Uysal sözlerine şöyle devam etti: “Onun dışında kaynaklara sahiptir. İşte siyaset orada devreye girecektir. Ama bugün Türkiye’de hakim olan siyaset Türkiye’de insanlarımızı, gençlerimizi, kadınlarımızı merkeze almaktadır. Bu ülkenin müteşebbislerini, bu ülkenin esnafını, çiftçisini merkeze almaktan ziyade kendini merkeze alarak, kendi güvenliğini öne alarak Türkiye’yi maalesef tarihinde görmeyen pek çok meydan okumalar ile karşı karşıya bırakmıştır.”

ZENGİNLİĞE RIZA GÖSTERMEYECEĞİZ

Kendi riski ile Türkiye’nin riski ile eşitleyerek, kendi varlıklarını kaçınılmaz bir kader haline getirmek isteyenlere karşı haykırdıklarını ifade eden Uysal, “Müsaade ettiğiniz kadar hukuka rıza göstermeyeceğiz. Müsaade ettiğiniz kadar demokrasiye rıza göstermeyeceğiz.  Müsaade ettiğiniz kadar zenginliğe rıza göstermeyeceğiz. İşte buradan Cumhurbaşkanı Adayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in önderliğinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel seçimlerde Türkiye’yi dayatmak istedikleri iki kutuplu Türkiye’ye müsaade etmemek adına ortaya koyduğumuz irade ile beraber bu sürecin içerisinden millet adına hayra anahtar şerre kilit olacağımız herkesin hukuktan emin olduğu, herkesin nimetleri ile beraber külfetlerini ortak bir paydada paylaştığı huzur bir güven içerisinde yaşadığı bir Türkiye’yi inşallah ortaya çıkartacağız. İşte burada attığımız adımların anlamı büyüktür” dedi.

SİYASİ REKABET AÇILMIŞTIR

Uysal, “Afyonkarahisar’ın çorak topraklarının suya hasreti gibi kendi iradesi olacak temsilcilerinin hasret olduğunu biliyoruz. Büyük bir hukukiye ile siyasetin içerisinde süzülerek gelen kadrolarımız ile yarınları da bugün maalesef insanlarımıza karşı sorumluluk duymayanları atama demokrasisi içerisinde sadece ve sadece kendi Genel Başkanlarına sadakat gösterenleri her gün Büyük Millet Meclisinde millet aleyhine el kaldıranların da gereğini milletimizin yapacağı kanaatindeyim. Bu yüzden bize düşen vazife milletimizin yükselen sesi olmaktır. 2007 yılından itibaren Türkiye’de siyaset donmuştur. Türkiye’de siyasi rekabet kapanmıştır. Ama bugün siyasi rekabet açılmıştır. Bu irade ile birlikte açılmıştır” diye konuştu.

ÇOK SAYIDA PARTİLİ KATILDI

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı İYİ Parti Afyonkarahisar 2’inci sıra Milletvekili Adayı Abdülkadir Akcan ise konuşmasında 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerin önemine değindi. Düzenlenen iftar yemeğine İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları, İYİ Parti İl Başkanı Erdal Gümüş, DP İl Başkanı Gürcan Şensoy ve çok sayıda partili katıldı. >>Odak Gazetesi/GÖKHAN KOCAASLAN

 

 

 

 

 

    Haber okunma sayısı: 339

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR