AK PARTİ

25 Mart 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

Vekil Köksal, İstanbul'da Afyonkarahisarlılarla buluştu

vekil-koksal-istanbulda-afyonkarahisarlilarla-bulustu

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği "Afyonkarahisarlılar Gecesi"ne katılarak hemşehrileriyle buluştu.
05 Mart 2018 Pazartesi 20:50

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Kartal Belediyesi'nin sponsorluğunda İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği "Afyonkarahisarlılar Gecesi"nde hemşehrileriyle bir araya geldi.

AFYONKARAHİSAR DÜŞMANA DİRENİŞİN ADIDIR

Afyonkarahisar'ın kültürünü tanıtma ve yaşatma adına gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyelerini tebrik eden Milletvekili Köksal, "Afyonkarahisar bağımsızlığı temsil etmiştir. Çünkü Afyonkarahisar düşmana direnişin adıdır. Afyonkarahisar Mustafa Kemal Paşa önderliğinde Cumhuriyet için bu topraklarda bağımsızca yaşamak için canlarını ortaya koyan yiğit insanların kentidir. Bunun için Afyonkarahisar ile gurur duyuyoruz" dedi.

KAPIM HER ZAMAN AÇIK, BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VARAfyonkarahisarlılar Gecesi'nin düzenlenmesine katkı sağlayarak sponsor olan Kartal Belediyesi'ne de teşekkür eden Köksal konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz'e geceye verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Değerli hemşehrilerim, biz bağımsızlığımıza düşkünüz, biz öyle esaret altında kalamayız. Biz düşman kisvesi altında duramayız. İşte bu nedenle Büyük Taarruzun başladığı topraklar Afyonkarahisar bu kadar önemlidir. Cumhuriyet'in bizlere ve bana sağladığı haklarla Mustafa Kemal Paşa'nın kadınlara verdiği haklarla Afyonkarahisarlı orta halli bir öğretmenin çocuğu olarak sizlerin bir kızı, kardeşi, bacısı, ablası olarak Afyonkarahisar'dan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) sizleri temsil etmekten onur duyuyorum. Ben Afyonkarahisarlıyım, Afyonkarahisar sevdalısıyım. Herkes hemşehrilerini sever, sayar bir noktada kayırır ama Afyonkarahisarlı dedin mi akan sular durur. Çok kıymetli hemşehrilerim haftanın üç günü Salı, Çarşamba, Perşembe günleri Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeyim. Ne zaman bir işiniz düşse Ankara'da başım üstünde yeriniz var. Diğer günlerde ise Afyonkarahisardayım. Her an bir köyde, bir kasabada, bir mahalledeyim. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin yanındayım. Sadece Afyonkarahisar için değil İstanbul'dan Kars'a, İzmir'den Ankara'ya nerede bir Afyonkarahisarlı varsa hepsi başımın tacıdır. Ankara'da bir kardeşiniz, ablanız, bacınız hemşehriniz olarak kapım hepinize sonuna kadar açık ne zaman ihtiyaç duyarsınız başımın üstünde yeriniz var. Öte yandan gerek Kartal Belediyemizin gerekse de Kartal İlçe Örgütümüzün yokluğumuzu aratmadığı aratmayacağını biliyorum. Her zaman elimden geldiğince gücümün yettiğince yanınızdayım. Misafirperverliğinizden dolayı siz güzel yiğit insanlara teşekkür ediyorum." 

AFYONKARAHİSAR'IN YÖRESEL LEZZETLERİ TANITILDI

Milletvekili Köksal konuşmasının ardından Afyonkarahisar'a özgü yöresel yemeklerin tanıtıldığı stantları ziyaret ederek hemşehrileri ile sohbet etti. Stantları tek tek ziyaret eden Köksal vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi seli ile karşılaştı.  Daha sonra İstanbul Kartal CHP İlçe Örgütünü ziyaret ederek partililerle bir araya gelen Köksal burada da ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Haber okunma sayısı: 188

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR