istek okulları

04 Haziran 2020 Perşembe

Yan yana olmadan da bir olmayı biliriz

yan-yana-olmadan-da-bir-olmayi-biliriz

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, “Bizler gerek kültürümüzün getirdiği geleneklerimiz ile gerekse inancımızla yan yana olmadan da bir olmayı biliriz” dedi.
22 Mayıs 2020 Cuma 17:21

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Ramazan Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha nihayete erdirerek bu mübarek günlerden ayrılmanın hüznünü yaşarken bir yandan Ramazan Bayramı'na ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Dünyayı saran virüs salgını sebebiyle bu Ramazan ayında, mübarek gün ve gecelerimiz birbirimizden ayrı ve buruk geçti.

Ancak bu alınan tedbirler sonucu salgına karşı büyük kazanımlar sağladık. Bu kazanımları koruyup tekrar ikinci bir dalgaya fırsat vermemek için bir müddet daha ayrı kalacak, Ramazan Bayramını da birbirimizden uzak kalarak ancak birbirimizi hatırlayıp arayıp sorarak idrak edeceğiz. Bayramlarımız, paylaşmanın ne kadar kıymetli olduğunu anladığımız, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, saygı ve sevginin katmerleştiği, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu insanların birlikte huzur içinde, çok daha güzel yaşayabileceğini bizlere gösteren müstesna günlerimizdir.

Bizler gerek kültürümüzün getirdiği geleneklerimiz ile gerekse inancımızla yan yana olmadan da bir olmayı biliriz. Bu günler bizlere bildiğimiz ancak hatırlamaya ihtiyaç duyduğumuz, kardeşlik, dostluk, paylaşmak gibi birçok duygunun önemini de yeniden anlamamıza vesile oldu.

Bu duygu ve düşüncelerle birlik ve beraberlik içerisinde coşkusuna erişeceğimiz nice bayramlara ulaşmak dileğiyle, Ramazan Bayramı'nın tüm islam alemi için mübarek olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyor, insanlık için hayırlara vesile temenni ediyorum.” Haber okunma sayısı: 645

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER