CACTUS

27 Mayıs 2019 Pazartesi

Afyonkarahisar'da milli gurur

afyonkarahisarda-milli-gurur

2014 yılında kurulan Afyonkarahisar Yeni Nesil Gençlik ve Spor Kulübü kız-erkek kategorilerinde 6 yıldır boy gösteriyor ve lisanslı 110 sporcusu ile emeklerinin karşılığını yetiştirdiği oyuncularla almaya devam ediyor.
15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:42

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 2005-2006 doğumlu milli takım taramaları 1. aşamasına katılan Mert Tiryakioğlu başarılı bulunarak 2. aşama kampına davet edildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan kulüp antrenörü Ünal Doğar " Öncelikle oyuncumuz Mert Tiryakioğlu' nu başarısından dolayı kutluyoruz. Kısıtlı çalışma imkanlarıyla elde ettiğimiz bu başarı hepimizi mutlu etti. Mert fiziki avantajları olan kaliteli kumaşa sahip bir sporcu. Henüz yolun çok başında olduğunu ve bu başarısını sürmesinin çok çalışmaktan geçtiğininde bilincinde. Tüm bu pozitif etkenlerin yanısıra bir sporcu nekadar yetenekli olursa olsun ailevi olarak destek görmüyorsa basketbol kariyeri ne yazık ki uzun ömürlü olmuyor” dedi. 

Doğar şunları söyledi: “Bu yönden Mert' i başarıya götüren yolda asıl avantajı ailesinden gördüğü destek, ailesinin kulübe olan inancı ve bağlılığı olmaktadır. Kulübümüz kurucusu Serdar Ünsür' ün oluşturmuş olduğu basketbol eğitimi sistemi her sporcuya maç kazanmaktan öte nasıl iyi bir sporcu ve basketbol oyuncusu olunuru aşılamaktan geçiyor. Kulübümüz kısıtlı imkanlarlada olsa Afyonkarahisar çocuklarını Basketbol ile tanıştırmaya ve yeni yetenekler keşfetmeye devam edecektir. Temennimiz Afyon’da yetişmiş sporcuları Üst düzey liglerde izleyebilmektir.” 
Haber okunma sayısı: 105

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyonkarahisarda-milli-gurur

Afyonkarahisar'da milli gurur

15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:42
bu-onur-afyonkarahisarin

Bu onur Afyonkarahisar’ın

26 Nisan 2019 Cuma 21:37
atso-ile-ito-arasindaki-dostluk-pekisecek

ATSO ile İTO arasındaki dostluk pekişecek

22 Nisan 2019 Pazartesi 19:48
ihller-arasi-futbol-turnuvasi

İHL’ler arası futbol turnuvası

16 Nisan 2019 Salı 19:35
dagcilar-tinaztepeye-tirmandi

Dağcılar, Tınaztepe’ye tırmandı

15 Nisan 2019 Pazartesi 19:31