Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

“Afyonlu gençleri hakemliğe bekliyoruz”

afyonlu-gencleri-hakemlige-bekliyoruz

İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, futbol hakemleri camiasının gençlere hizmet etme amacında olduğunu belirterek, “Afyonlu gençlerimizi Futbol Aday Hakem Kursumuza davet ediyoruz. Hep birlikte Afyonkarahisar’ın futbolunu daha iyi yerlere getireceğiz inşallah” dedi.
25 Eylül 2019 Çarşamba 22:03

İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Aydın, İl Hakem Kurulu Yönetim Kurulu Üyeleri Hulusi Buğa, Orhan Çetinbaş ve TFFHGD Afyonkarahisar Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Cem Yavuz, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette ABYD Başkanı Sezer Küçükkurt’a basın camiasındaki birliktelikten duydukları memnuniyeti dile getiren İl Hakem Kurulu Başkanı Süleyman Güneş, yeni sezon öncesinde taban birliklerini nezaket ziyaretlerinde bulunduklarını aktardı. Başkan Güneş, “Yeni futbol sezonumuzun topluma, Afyonkarahisar camiasına hayırlı olmasını diliyoruz. Hakem camiası olarak TÜFAD Afyon Şubesi’ni, TSYD Afyonkarahisar İl Temsilciliği’ni, siz basın temsilcilerimizi ziyaret ediyoruz. ASKF’yi ziyaret edeceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulunacağız, bir de göreve yeni başlayan Futbol İl Temsilcisi’ni ziyaret edeceğiz. Amacımız Afyon’da futbolun düzgün, kazasız, belasız, kavgasız, dövüşsüz olması konusunda çaba harcıyoruz.” dedi.

“AMACIMIZ AFYON VE ÜLKE GENÇLİĞİNE FAYDA SAĞLAMAK”

Sporun içinde bulanan insanlar olarak hakemlerin herkesi birden memnun etmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken İHK Başkanı Süleyman Güneş, “Yenilen insan ne yapıyor, sıfır hatası da olsa mutlaka bir hakem camiasına çatıyor, çatacak adam arıyor. Verilen kararların herkesi birden memnun etmesi imkansız. Biz de bunları hoşgörü ile karşılıyoruz. Hata hepimiz de olacak, yanlış hepimiz de olacak ama art niyetli olmadan bir takıma zarar vermeden ligleri bitirmek amacımız. Afyon futbolu İnşallah daha iyi olur düşüncemiz o” dedi. Afyonkarahisarlı gençlerin futbol hakemi olması için gayret gösterdiklerini ve bu vesile ile bir kez daha gençleri hakemliğe davet etmek istediklerini belirten Güneş, “Bizim hakem camiası olarak amaçlarımız genç, üniversitede okuyan öğrencilerimiz, onlara toplumun iyi yönlerini göstererek, spor yaptırarak, kötü alışkanlıklardan, kötü huylardan vazgeçirip en azından ülke futboluna, ülke gençliğine fayda sağlamak. Doktor hakemlerimiz, avukat hakemlerimiz var. Hakem, camiamızda polisten hakem, üstdüzey bürokratlardan gözlemcilerimiz, her meslek grubundan dostlarımız arkadaşlarımız var. Amacımız futbola, ülkeye hizmet etmek.” ifadelerine yer verdi.“ARKADAŞLAR OBJEKTİF HAREKET ETTİKLERİ ÖLÇÜDE SIKINTIMIZ”

Başkan Küçükkurt’un “Basın camiası ilgili bir temenniniz var mı?” sorusuna cevap veren Başkan Güneş, “Bizim basınla ilgili de bir sıkıntımız yok. Ellerinden geldiği kadarıyla arkadaşlar objektif hareket ettikleri ölçüde bizim bir sıkıntımız yok.” şeklinde konuştu.

“AFYONLU ÇOCUKLAR HAKEM OLSUN”

Önümüzdeki günlerde açılacak Futbol Aday Hakem Kursu ile ilgili bilgiler veren Başkan Güneş, “Şu anda 100 civarında başvurumuz var. Kurs, 25, 26, 27 Eylül’de açılacak. 3 gün sürecek kursumuzun kurs hocalığı da Merkez Hakem Kurulu toplantısında belli olacak. Genelde ildeki eğitimciler veriyor. İldeki eğitimci de benim. Herhalde biz veririz ama yukarıdan da idmana hoca gelebilir. Benim isteğim şu, gerçekten Afyon’un yerlisi çocukların hakem olması bizim çok önemli. Şimdi mesela klasman hakemi Tayfun Sarı var. Yetiştirdik, klasmana çıkardık Muğla’ya öğretmen olarak tayinini aldı gitti. Biz yetiştiriyoruz, gidiyorlar. Amacımız iyi insanlar yetişsin, toplum düzgün insanlardan oluşsun, tek derdimiz o” diye konuştu. Haber okunma sayısı: 186

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bekle-bizi-3-lig-geliyoruz

Bekle bizi 3. Lig geliyoruz

14 Ağustos 2020 Cuma 22:33
taraftarlardan-baskan-cole-ziyaret

Taraftarlardan Başkan Çöl’e ziyaret

12 Ağustos 2020 Çarşamba 21:02
sampiyon-afyonda-kampa-giriyor

Şampiyon Afyon’da kampa giriyor

30 Temmuz 2020 Perşembe 23:57
afyonu-super-lige-cikarmayi-hedefliyoruz

Afyon’u Süper Lige çıkarmayı hedefliyoruz

20 Temmuz 2020 Pazartesi 21:57

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR