CACTUS

26 Haziran 2019 Çarşamba

ATSO Spor Oyunları ödül töreni yapıldı

atso-spor-oyunlari-odul-toreni-yapildi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hâle getirilen ve bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ATSO Spor Oyunları’nın Kapanış ve Ödül Töreni, ATSO Meclis Salonu’nda, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.
28 Aralık 2018 Cuma 17:50

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 2006 yılından bu yana ara vermeden sürdürülen ATSO Spor Oyunları, bu yıl 13’üncü kez gerçekleştirildi. 13. ATSO Spor Oyunları’nın Kapanış ve Ödül Töreni, ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi. Tören’e Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile Afyonkarahisar Protokolü’nün üyeleri, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı İhsan Şengül, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İlker Gül, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nazmi Tunç, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kaygısız, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bağırkan, 13. ATSO Spor Oyunları’nda dereceye giren firma temsilcileri ve 13. ATSO Spor Oyunları’na sponsor olan firmaların temsilcileri katıldı.

SPOR BİLİNCİ ARTIYOR

Tören’de konuşan ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi Başkanı Gürcan Aşçı, “Bu yıl on üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nda birlik, beraberlik ve dostluk ön plana çıktı. Takımlar arasındaki rekabet, centilmence mücadeleye engel olmadı. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nın amacı, üye firmalarımızın çalışanlarına spor yapma imkânı sağlamasının yanında spor bilincinin de artırılmasıdır” dedi.

91 FİRMA MÜCADELE ETTİ13. ATSO Spor Oyunları’nda 14 branşta 91 firmanın mücadele ettiğini belirten Aşçı, “Örnek bir spor organizasyonu olan 13. ATSO Spor Oyunları’nın başarılı bir şekilde tamamlanmasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen sponsorlarımıza, bireysel ve takım sporlarında yarışan ve dereceye giren değerli firmalarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgilerimi sunuyorum” diye konuştu.

365 ODA VE BORSA ARASINDA TEK

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise konuşmasına “Bugün anlamlı bir gün. Bugün Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 82. yıldönümü. Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla anıyorum” diyerek başladı. ATSO Spor Oyunları’nın geleneksel hâle geldiğini aktaran Serteser, “2006’da başladığımız, geleneksel hâle getirdiğimiz ATSO Spor Oyunları’nın bu yıl 13’üncüsünü düzenledik. Türkiye’de 365 Oda ve Borsa var, hiçbirinde böyle bir Spor Oyunları organizasyonu yok. Bu bizim için çok önemli. Şu ana kadar ATSO Spor Oyunları güzel bir şekilde yapıldı; bundan sonra daha profesyonel şekilde yapılmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

SPORDA BÜYÜK HAMLELER YAPILDI

Afyonkarahisar’ın sporla anılmaya başladığını hatırlatan Serteser, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şehrimiz son birkaç senedir spor ile anılıyor. Bunda değerli Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’ın çok büyük katkıları var. İl Genel Meclisi Başkanı ve AFJET Afyonspor Başkanı Salih Sel’in de çok büyük katkıları var. Futbol takımımız, 5 senede Amatör Lig’den 1.Lig’e geldi. Basketbol takımımız, geçen sene en üst lige çıktı. Şehrimizde Fenerbahçe’yi, Galatasaray’ı, Beşiktaş’ı ağırlıyoruz. Galatasaray’ı deplasmanda yendik. İki senedir de voleybol takımımız en üst lig olan Efeler Ligi’nde oynuyor. Dünya Motokros Şampiyonası’nın 18. Ayağı, Sayın Belediye Başkanımız’ın büyük özverisi ile fiziki imkanlar da hazırlanarak Afyonkarahisar’da yapıldı.”

“SPORUN ŞAHLANMASINA KATKI SAĞLIYORUZ”

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Futbol Takımı ile ATSO Futbol Takımı’nın yaptığı maça da atıfta bulunan Serteser, “Dünya Motokros Şampiyonası’nın dahi yapıldığı bir ilde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın da spordanbağımsız olması mümkün değildi. Geçen hafta, İstanbul Ticaret Odası’nın Futbol Takımı ile yeni kurduğumuz ATSO Futbol Takımı maç yaptı. İlk karşılaşmayı İstanbul’da yaptık. Yeni kurulan bir takıma göre çok daha iyi oynadık. Karşı takım, son saniyede bir penaltı kazanmasaydı deplasmanda 5-4 yeniyorduk. Böyle olması da iyi oldu. İstanbul Ticaret Odası bizi çok güzel ağırladı. Maç yapma fikri de Afyonkarahisar’da yapılan İstanbul Ticaret Odası 20. Meclis Dönemi 1. Çalışma Toplantısı sırasında, çok nazik bir insan olan İTO Yönetim Kurulu Başkanı ŞekibAvdagiç ve İTO yönetiminin bizi ziyaretleri sırasında oluştu. Maçın 5-5 bitmesi de harika oldu, dostluk kazandı. Afyon’da sporun şahlanmasına kendi imkanlarımızla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da fazlasıyla katkı sağlayacağız” dedi.

ODALAR LİGİ PROJESİ HAZIRLANIYOR

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, konuşmasında Afyonkarahisar için çok önemli bir projeden de bahsetti. Serteser, “Profesyonel bir ekibe hazırlattığım, Yönetim Kurulumuz’da konuştuğumuz bir proje var. Projenin hazırlık aşaması bittiğinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. RifatHisarcıklıoğlu’na sunacağım. Projenin adı Odalar Ligi. Odalar Ligi’nin Afyonkarahisar’da yapılmasını isteyeceğim. Türkiye’de 365 Oda ve Borsa var, bunların 3’te biri katılsa 120 takım eder. Bu, hem Afyon’a, hem de otellerimize katkı sağlayacaktır. Proje uygulamaya geçtiğinde Afyonkarahisar, farklı bir organizasyona da imza atmış olacaktır” diye konuştu.

SERTESER, TEK TEK TEŞEKKÜR ETTİ

13. ATSO Spor Oyunları’na destek olan, katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara da teşekkür eden Serteser, şu ifadeleri kullandı:

“Bizi hem açılışta, hem kapanışta yalnız bırakmayan Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a, İl Genel Meclisi Başkanımız Salih Sel’e, tüm Afyonkarahisar protokolüne, bize maçlarımızda yardımcı olan Emniyet Teşkilatı’na ve İl Emniyet Müdürümüz Gürsel Yıldız’a, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz’e, İl Sağlık Müdürlüğümüz’e, ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi Başkanı Gürcan Aşçı ve Komite Üyeleri’ne, organizasyonu düzenleyen Rıfat Yağmur Bey’e, tüm emeği geçenlere, ana sponsorumuz Öndüç İnşaat’a, Etkinlik Sponsorlarımız Dem-Mer Mermer, Derin Tarım ve Süt Ürünleri ve Kanal 3’e, sponsor olan 33 firmaya da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

AÇILIŞ TÖRENLERİ ŞÖLENE DÖNÜŞÜYOR

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de ATSO Spor Oyunları’nın toplumsal faydalarının görüldüğünü vurguladı. Merdivenci, “13 yıldır düzenlediğimiz ATSO Spor Oyunları ile firmalarımızın spor müsabakaları aracılığıyla bir araya gelmesini, firmaların yönetici ve çalışanlarının birbiri ile iletişim kurmasını sağlıyoruz. ATSO Spor Oyunları’nın açılış törenleri ise Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız’ın ve değerli protokol üyelerinin katılımı ile adeta şölene dönüşüyor. Protokol üyelerimiz ve işadamlarımızın birlikte katıldığı halat çekme yarışmasında renkli dakikalar yaşanıyor. Yine protokol üyelerimizin işadamlarımızla birlikte gerçekleştirilen penaltı atışları, hafızalarda güzel bir anı olarak yerini alıyor” dedi.

ÖRNEK BİR ORGANİZASYON

ATSO Spor Oyunları’nın örnek bir organizasyon olduğuna dikkat çeken Merdivenci, “Zafer Haftası’nda açılışını yaptığımız ATSO Spor Oyunları müsabakalarında en üst düzeyde heyecan yaşanmasına rağmen takımlarımızın ve sporcularımızın centilmenlikten ödün vermemekte, ailece izlenebilen karşılaşmalarda tribünlerde de dostluk ve nezaket hâkim olmaktadır. ATSO Spor Oyunları, bu yönüyle de örnek bir organizasyondur. Sözlerime son verirken ATSO Spor Oyunları’nda dereceye giren tüm firmalarımızı ve sporcularımızı kutluyorum. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesine katkı sağlayan tüm sponsorlarımıza, ATSO Spor Oyunları Tertip Komitesi’ne bizi ATSO Spor Oyunları’nın Açılış ve Kapanış Törenleri’nde yalnız bırakmayan Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve il protokolüne teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“HER İLE NASİP OLMUYOR”

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe de konuşmasında Afyon’un spordaki hamlesinin öneminin altını çizdi. Boztepe, “Tüm Türkiye’de ilk defa bir Ticaret ve Sanayi Odası, bir Spor Oyunları etkinliği düzenliyor ve bunu 13 yıldır kesintisiz devam ettirmeyi başarmış durumda. Bu organizasyona 90’ın üzerinde kurum katılmış. Bu, Afyon’un spor alanında almış olduğu yolun Ticaret ve Sanayi Odası’na yansıması olarak gözüküyor. Basketbol takımımızın deplasmanda Galatasaray’ı yenmesi, voleybol takımımızın burada Galatasaray’ı yenmesinden sonra herhalde birkaç seneye kadar Real Madrid ve Barcelona’yı burada ağırlama talebi ile karşı karşıya kalacağız. Afyon, spor kampı olma pozisyonuna da gelme noktasında. Bir ilin takımlarının üst liglerde oynuyor olması her ile nasip olmuyor” dedi.

SPORCULARA VE SPONSORLARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ

13. ATSO Spor Oyunları Kapanış ve Ödül Töreni, konuşmaların ardından plaket takdimi ile sona erdi. Bu çerçevede 14 branşta dereceye giren takım ve sporculara, 13. ATSO Spor Oyunları’na destek olan kurum ve kuruluşlara plaket takdim edildi.

  Haber okunma sayısı: 214

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

almanyada-afyon-tanitilacak-

Almanya’da Afyon tanıtılacak

20 Haziran 2019 Perşembe 22:48
u16-turkiye-sampiyonasi-basliyor

U16 Türkiye Şampiyonası başlıyor

13 Haziran 2019 Perşembe 18:15
fenerbahce-tutkusu-bunu-da-yaptirdi

Fenerbahçe tutkusu bunu da yaptırdı!

07 Haziran 2019 Cuma 21:38
ogrencilerden-milli-takima-destek

Öğrencilerden Milli Takıma destek

31 Mayıs 2019 Cuma 18:50
afyonkarahisarda-milli-gurur

Afyonkarahisar'da milli gurur

15 Mayıs 2019 Çarşamba 18:42