Döner Ateşi üst

21 Ocak 2019 Pazartesi

Bakan Eroğlu’ndan spora destek çağrısı

bakan-eroglundan-spora-destek-cagrisi

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Afyonkarahisarlı sporseverleri takımlarına daha çok destek vermeye davet ediyorum” dedi.
07 Haziran 2018 Perşembe 18:28

Afyonkarahisar’da son 15 yılda gençliğe ve spora çok büyük yatırım yaptıklarını vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Afyonkarahisar’a bu dönemde 1,1 milyar liralık yatırım yaparak 22 olan spor tesisini 55’e yükselttik” diye konuştu.

 “GENÇLERİMİZE 1,1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK”

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Afyonkarahisar’a yaptığı yatırımların altını çizen Prof. Dr. Veysel Eroğlu ‘‘Afyonkarahisarlı gençlerimizin sanatı, sporu, bilimi keşfetmeleri için ve yeteneklerini güçlendirmek için hazırladığımız gençlik merkezlerine; güçlü ve dinamik bir Türkiye inşa etmek için spor tesisleri ile öğrenci yurtlarının yapım ve onarımına 1,1 milyar TL yatırım yaptık” dedi.

“GENÇLİK VE SPOR TESİSLERİ’Nİ ARTTIRDIK”Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “ Gençlik ve Spor Bakanlığı, son 15 yılda Afyonkarahisar’da 22 olan spor tesisini 55 yükseltti. Yani 33 yeni tesisi Afyonkarahisar’ımıza kazandırdık. Bu tesisler arasında; İhsaniye Spor Salonu, Çobanlar Kocaöz Futbol Sahası, Dinar Spor Salonu, Sultandağı Spor Salonu, Afyonkarahisar Gençlik Merkezi, Afyonkarahisar Merkez Spor Salonu, Afyonkarahisar Bayat Spor Salonu yer alıyor. Afyonkarahisar’da gençlik ve spor tesislerini arttırdık, yenilerini de inşa etmeye devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

AFYONKARAHİSAR STADYUMU TAMAMLANDI

15 bin seyirci kapasiteli Afyonkarahisar Stadyumu’nun da tamamlandığını belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Yaklaşık 56 milyon lira yatırım bedeli ile inşa edilen bu komplekste 500 seyirci kapasiteli yüzme havuzu, sporcu kamp merkezi ve bir de atletizm pisti yer alıyor.” diye konuştu.

LİSANSLI SPORCU SAYISINDA REKOR ARTIŞ

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Türkiye genelinde yürütülen çalışmalarla birçok spor dalında lisanslı sporcu yetiştirdiklerini belirterek, “Lisanslı sporcu sayımızda rekor bir artış var. 2002’de 21.849 olan lisanslı sporcu sayısı 35.853’e ulaştı, 2002’de 45 olan kulüp sayısı ise 131’e çıktı. Böylece Afyonkarahisar’da son 15 yılda lisanslı sporcu sayısında yüzde 64, kulüp sayısında da 3 kat artış sağlamış olduk” açıklamasını yaptı.

 “AFYONKARAHİSAR’A OTEL KONFORUNDA YENİ YURTLAR”

Ailelerin evlatlarını güvenerek gözleri arkada kalmadan emanet edebilecekleri otel konforunda yurtlar inşa ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Veysel Eroğlu “2002 yılında 2.620 yatak sayısı ile 3 adet yurtta hizmet verilirken, 2018 yılında 13.373 yatak sayısı ile 19 yurtta hizmet veriyoruz. Bu hizmeti ise 1-3 kişilik odalardan oluşan otel konforunda yurtlarda sağlıyoruz” dedi.

“TAKIMLARA DAHA ÇOK DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUM”

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu yapılan bütün bu yatırımların meyvelerini de aldıklarını kaydederek şöyle konuştu: “Malumunuz üzere bu sene şehrimiz spor alanında fevkalade başarılı işlere imza attı. Afjet Afyonspor Spor Toto 1. Lige, Afyonkarahisar Belediye Spor Basketbol Takımı da Süper Lige yükseldi. Her iki takımızda artık şehrimizi daha üst liglerde temsil edecek. Yine motokros şampiyonası şehrimizde düzenlenecek. Yaptığımız yatırımların bize böyle güzel şekilde dönüşleri oldukça bizler daha da gururlanıyoruz. Bu vesileyle takımlarımıza tekrar teşekkür ediyor, Afyonkarahisarlı sporseverleri de takımlarına daha çok destek vermeye davet ediyorum.” Haber okunma sayısı: 298

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

afyok-yeniden-tribunlerde

AFYOK yeniden tribünlerde

16 Ocak 2019 Çarşamba 20:14
denizlisporun-kaptani-afyonsporda

Denizlispor’un Kaptanı Afyonspor’da

09 Ocak 2019 Çarşamba 17:37
baro-basketbolun-sampiyonu-oldu

BARO, basketbolun şampiyonu oldu

25 Aralık 2018 Salı 19:26