AK PARTİ

23 Şubat 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Beşiktaş Futbol Okulunda madalya töreni

besiktas-futbol-okulunda-madalya-toreni

Afyon Beşiktaş Spor Okulları’nda Basketbol Okulu sonrasında Futbol Okulu’nda da madalya töreni yapıldı.
08 Temmuz 2018 Pazar 18:48

Afyon Beşiktaş Spor Okulları’ndaki çocuklara yapılan madalya törenleri tamamlandı. Basketbol Okulu’nda yapılan madalya töreni sonrasında Futbol Okulu’nda da öğrencilere madalya verildi. Törene Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili İsmail Barın, Türkiye Spor Yazarları Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Nadir Güzbey, Beşiktaşlı ve Milli Takım eski futbolcusu Ali Günçar, Beşiktaş Spor Okulları Başkanı İhsan Beşer, Başkan Yardımcısı Yusuf Çelikel, Futbol Okulu Antrenörü Tonguç Gedik, Basketbol Antrenörü Mustafa Sagay, çok sayıda sporcu ve sporcu velileri katıldı.

Tören Futbol Okulu Öğrencilerinden Emirhan Kaya Beşiktaş Futbolcu Andı’nı okumasıyla başladı.

“ALT YAPIDA CİDDİ SORUNLARIMIZ VAR”

Törende yaptığı konuşmada emek verenlere teşekkür eden Başkan Beşer, “Afyon’da alt yapı gelişmesi noktasında bizimle beraber zor şartlarda çok emek veren Nadir Güzbey, bizimle birlikte çok ciddi manada şehrin takımını iyi sonuçlar alması için aynı zamanda taraftarların organizasyonlarında gece gündüz yoğun mesai harcıyor. Ali Günçar, çocuklar hepinizin hedefi Beşiktaş’ta top oynamak. İçimizden birisi Ali Günçar, Beşiktaş’ta, Gençlerbirliği’nde ve Milli takımda bizi gururla temsil etti. Beşiktaş bir değerler manzumesi, iyi insan olmadan iyi bir Beşiktaşlı olunmaz diyoruz.Bu Süleyman Seba’nın lafı. Dolayısıyla bir dernek başkanı Beşiktaş’ı temsilen Beşiktaş oynamış bir futbolcu hadi bugün Beşiktaş’ın işi var deyince Beşiktaş’ın çocukları bir başka sever diyoruz. İşi gücü bırakıyor, Ali Günçar geliyor, Beşiktaş’ın etkinliğinde sizlerle birlikte oluyor. Şube Müdürümüz İsmail Barın, hakikaten önemli alt yapı çalışmaları var. Bu noktada da biz müdür vekilimize de teşekkür ediyoruz. Yaklaşık bir yıl oldu. Bir yıldır aralıksız çalışıyoruz. Tonguç hocama emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Velilere teşekkür ediyorum, hakikaten bu kadar güzel velilerle çalışmak beni ayrıca onurlandırıyor. Çünkü hem basketbol Mustafa hocam da biliyor, hem de futbol da bizim antrenmanlarımızda velilerimiz hep yanımızda, maçlarımızda yanımızda, güneşin altında bizimle birlikte bu süreci devam ettiriyoruz. İstanbul’a gidip gelirken yanımızdalar, geçen hafta İstanbul’da tüm Türkiye’deki ve ülke dışındaki alt yapılar okulları seçme yaptı. Bizim de üç çocuğumuz buradan davet aldı.

Bu bizim için çok önemli bir başarı, o nedenle kendilerini kutluyorum. Buradaki sporcuların tamamı da inşallah bundan sonraki seçmelerde sırasıyla hocalarımız götürecekler. Biz bu ilden bu sahadan şunu söylüyorum ki hem Beşiktaş’ın alt yapısına hem bu şehrin takımına hem ikinci ve üçüncü ligde süper ligde oynayabilecek bir hale getireceğiz. Yurt dışına da transfer konusunda da önemli çalışmalar yapacağız. Bunlarla ilgili alt yapıda ciddi sorunlarımız var. Protokole söylüyoruz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne söylüyoruz. Elimizden geldiği kadar destekliyorlar” ifadesine yer verdi.

“VELİLERİMİZİ TEBRİK EDERİM, BAŞKAN BEŞER’İ KUTLUYORUM”

Velileri tebrik eden ve Başkan Beşer’i kutlayan TSYD İl Başkanı Güzbey, “Bizler basın mensupları olarak spor yaptığımız yıllarda da güzide kulüplerimizin böyle alt yapı organizasyonları yoktu. Ben öncelikle velilerimize çok çok teşekkür ediyorum. Hafta içi, hafta sonu çocuklarının eğitimleri için büyük özveride bulunuyorlar. Kendi dinlenme saatlerinden tatil günlerinden feragat ederek çocukları için tekrar spora zaman ayırdıkları için teşekkür ediyoruz. Medya olarak bizim üzerimize düşen ne varsa eksiklik gördüğünüz yapmamız gereken ne varsa biz her zaman sizin yanınızdayız. Tabi bir Fenerbahçeli olarak Beşiktaş’ın başarıları ile gurur duyuyoruz, köklü bir kulüp spor kulübü, Afyonumuzda bu var, İhsan kardeşimi kutluyorum. Öncelikle Afyonspor’dan yetişmiş önümüzde Ali bey gibi bir figür var. Afyonspor’da başarıları oldu, Gençlerbirliği, Beşiktaş, en önemlisi de bizim Milli takımda gururumuz oldu. Gençlerimiz maşallah heyecanlılar, disiplinli çalışıyorlar, başarılarının da devamı gelecek. Her zaman biriz beraberiz, Afyon için her şey, hep birlikteyiz inşallah” şeklinde konuştu.

“FUTBOL OYNARKEN EĞİTİMİMİ DE HİÇ AKSATMADIM”

Eğitimin önemine dikkat çeken eski futbolcu Ali Günçar, “Atatürk’ün çok güzel bir sözü var; ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim diyor. Tabi bunlar benim için çok önemli, benim için ahlaklısı en önemlisi. Sizlerden isteğimiz tabi ki okul eğitiminizi hiç aksatmadan, futbola ve spora devam etmeniz. Öncelikle eğitim diyoruz. Çünkü eğitim çok önemli. Ben Afyon’da yetiştim büyüdüm ama futbol oynarken eğitimimi de hiç aksatmadım. Ben öncelikle Afyon Beşiktaşlılar Derneği’ni kuran ve bununla ilgili çalışmalar yapan Başkanımız İhsan Beşer’i tebrik ediyorum. Futbol Okulları’nda dolayı da kendilerine saygılarımı sunuyorum” dedi. 

MADALYALAR TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili İsmail Barın, Türkiye Spor Yazarları Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Nadir Güzbey, Beşiktaşlı ve Milli Takım eski futbolcusu Ali Günçar’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Ardında da Afyon Beşiktaş Futbol Okulu öğrencilerine, Barı, Güzbey, Günçar, Beşer, antrenörler ve veliler tarafından madalyaları takdim edildi.  Haber okunma sayısı: 234

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kiz-voleybol-takimi-2-oldu

Kız Voleybol Takımı 2. oldu

14 Şubat 2019 Perşembe 19:30
baskan-colden-sampiyonlara-yemek

Başkan Çöl'den şampiyonlara yemek

13 Şubat 2019 Çarşamba 16:45
sporcular-frig-yolunda-yurudu

Sporcular Frig Yolu’nda yürüdü

11 Şubat 2019 Pazartesi 21:56
voleybolda-halkbanka-yenildik

Voleybolda Halkbank’a yenildik

10 Şubat 2019 Pazar 19:37
afyokdan-baskan-cobana-tesekkur

AFYOK’dan Başkan Çoban’a teşekkür

07 Şubat 2019 Perşembe 20:50