AK PARTİ

24 Mart 2019 Pazar

Fatih Çetinkaya

Bocce Oyunları Şenliği başladı

bocce-oyunlari-senligi-basladi

Dünya Yaşlılar Haftası (18-24 Mart) kapsamında Afyonkarahisar Valiliği koordinatörlüğünde ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ev sahipliğinde 2. Yetişkin Gençler Bocce Oyunları Şenliği düzenlendi.
20 Mart 2018 Salı 18:48

Şenlik AKÜ Rektörlüğü önünden Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı ve il protokolü ile şenliğe katılan misafirlerin AKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu tesislerine kadar gerçekleştirilen yürüyüş ile başladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Afyonkarahisar İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Şerife Münire Burcu, Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Selami Çalışkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Zekai İnan ile beraber il protokol mensupları katıldı.

Bocce müsabakaları öncesi açış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Zekai İnan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak aile odaklı hizmetleri desteklediklerini söyledi. Anne ve babaların tarihi, kültürü ve manevi değerleri aktaran en değerli varlıklar olduğunu ifade eden İnan, “Onlar en değerli günlerini vatanları için, bizler için harcamışlar ve bugünlerimizi bizlere emanet etmişlerdir. Bunun için onlara sağlıklı, mutlu, aktif bir yaşam hazırlamak bizim görevimizdir. Ayrıca hizmet verdiğimiz bireylerimize aile sıcaklığında destek veren yeni birimler oluşturulmaktadır” dedi. konuştu.

4 BİN 280 AİLEYE EVDE BAKIM AYLIĞI ÖDENİYORAfyonkarahisar’da 4 bin 280 aileye evde bakım aylığı ödendiğini açıklayan İnan, Afyonkarahisar, Bolvadin, Emirdağ ve Sandıklı ilçelerinde bulunan 4 huzurevinde toplamda 300 kapasite ile aile sıcaklığında sağlıklı ve aktif yaşam odaklı hizmet verdiklerini ifade etti. İnan, “Hizmet verdiğimiz büyüklerimiz daha nitelikli ve sağlıklı bir yaşlanma geçirsinler diye, her bir huzurevimizde sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz yıllık olarak planlanmakta ve titizlikle uygulanmaktadır. Bakanlığımız bünyesinde kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü 81 ilde bulunan şubeleri ile 2015 yılından itibaren değerli büyüklerimiz için sağlıklı bir şekilde yapabilecekleri Bocce sporu alanında çalışmalar başlatmıştır” diye konuştu.

II. Yetişkin Gençler Bocce Oyunları Şenliğine Afyonkarahisar Şehit Aileleri ve Gaziler Şüheda Spor Kulübü, Afyonkarahisar Huzurevi, Emirdağ Huzurevi, Sandıklı Huzurevi, Uşak Huzurevi, Denizli Huzurevi, Manisa Turgutlu Huzurevi, Manisa Soma Huzurevi, Bursa Ali Osman Sönmez Huzurevi, Bolvadin Huzurevi, Denizli Çivril Huzurevi, İzmir Narlıdere Huzurevi, Aydın Nazilli Huzurevi ve Muğla Fethiye Huzurevi katıldı.

 Haber okunma sayısı: 155

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR