istek okulları

18 Şubat 2020 Salı

İzmirli dağcılar, Frig’e hayran kaldı

izmirli-dagcilar-frige-hayran-kaldi

İzmir Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Üyeleri, İhsaniye sınırları içinde bulunan Frig Vadisi’ni ziyaret etti. İzmirli dağcılar, gördükleri Frig kalıntıları karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.
26 Kasım 2015 Perşembe 19:20

İzmir Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Üyeleri, Frig Vadisi’ni ziyaret etti.

Kültür gezisi kapsamında Ayazini Metropolisi’ni, Antik Roma Kilisesi’ni ve kaya yerleşimlerini gezen DEDAK üyeleri peri bacalarının ve Avdalaz Kalesi’nin eşsiz manzarasını keşfe çıktılar. Daha donra Göynüş Vadisi’ne ulaşarak, dünyada başka bir eşinin zor bulunabileceği Yılantaş, Aslantaşve Maltaş anıtlarını ziyaret eden ekip üyeleri, özellikle Maltaş anıtı yakınlarındaki antik su kanallarını ilgi ile incelediler. 

REHBER KİTABI İMZALATTILAR

Aslanlıkaya anıtı yakınlarında Frig yolu yürüyüş rotalarının oluşturulması projesinin ekip lideri ve Frig Yolu Rehber kitabının yazarlarından Prof. Dr. Hüseyin Sarı ile karşılaşmak ziyaretçiler için hoş bir sürpriz oldu. Burada Hüseyin Sarı’ya Frig vadilerinin tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı teşekkür eden DEDAK üyeleri Frig Yolu Rehber kitabını Hüseyin Sarı’ya imzalatma imkanı buldular. 

BOL BOL FOTOĞRAF ÇEKTİLER

Rota üzerindeki antik yolları ve peri bacalarını hayranlıkla karşılayan ziyaretçiler Üçlerkayası Köyü’nde antik şarap mahzeni, mitolojik zindan ve kaya mezarlarını gezdikten sonra gün batımını Emre Gölü’nde karşıladılar. Burada göçmen kuşlar ve kızıl güneşin göl suları ve kırkmerdiven antik harabeleri üzerindeki eşsiz ışığı ekipte bulunan fotoğraf severler için unutulmaz bir manzara oluşturdu. Bol bol fotoğraf çeken DEDAK üyeleri rüya gibi bir hafta sonu geçirdiklerini belirterek, ilçemizden güzel izlenimlerle ve yeniden ziyaret etme dilekleriyle ayrıldılar. Haber okunma sayısı: 362

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

voleybolda-play-off-u-garantiledik

Voleybolda Play Off 'u garantiledik

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:12
afjet-afyonspor-konyaya-gol-oldu-yagdi

Afjet Afyonspor, Konya'ya gol oldu yağdı

17 Şubat 2020 Pazartesi 15:02
birilerini-cok-uzduk

Birilerini çok üzdük!

17 Şubat 2020 Pazartesi 14:58
judo-turkiye-sampiyonasi-afyonda

Judo Türkiye Şampiyonası Afyon'da

13 Şubat 2020 Perşembe 19:16
hazel-balik-gururumuz-oldu

Hazel Balık, gururumuz oldu

11 Şubat 2020 Salı 19:51
gures-ve-taekwondo-da-il-birinciligi

Güreş ve taekwondo da il birinciliği

10 Şubat 2020 Pazartesi 21:36

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR