07 Aralık 2019 Cumartesi

Ormancılık Gününde doğa yürüyüşü

ormancilik-gununde-doga-yuruyusu

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yarın saat 11.00’da Afyonkarahisar Koşu Parkuru Mesire Yeri, Kütahya Yolu 7. Km, Gecek Termal Karşısında Doğa Yürüyüşü düzenlenecek.
22 Mart 2019 Cuma 19:33

Afyonkarahisar Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şunlar söylendi: “Dünyada ve ülkemizde toplumun ormandan beklentileri artarak çeşitlenmiş ve ormanların sosyokültürel fonksiyonları daha da önem kazanmıştır.

Ormanların farklı işlevlerini göstermek, doğa ve orman sevgisini, ormanlardan faydalanma konusunda bilinç düzeyini arttırmak gayesiyle ve Orman Genel Müdürlüğü'nün kuruluşunun 180. yılı etkinlikleri kapsamında 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve haftasında 81 ilde ve ilimizde ‘İnsan İçin Sağlık, Sağlık İçin Orman’ temalı doğa yürüyüşü yapılacaktır.

            Doğa Yürüyüşünün yapılacağı Afyonkarahisar Ormanı, Afyonkarahisar şehir merkezine en yakın en büyük blok ormandır. 1994 yılında 1200 ha alanda yeşilkuşak ağaçlandırma projesi ile çalışmalara başlanmış, en son 2016 yılında 280 ha alanın da ağaçlandırılması ile toplam 1480 ha (14.800.000 m2)  alan ağaçlandırılmıştır. Alan içerisinde 30 km servis yol ağı bulunmakta olup koşu ve doğa yürüyüşü yapmaya uygundur.

 

Doğa yürüyüşümüzde Sedir, Karaçam, Tıbbi aromatik bitki fidan dikim alanları, Orman genel Müdürlüğünün ağaçlandırmada ve orman yangınlarında kullandığı makinelerin sergilenmesi, Tıbbi aromatik bitkiler merkezi standlarıyla, katılımcıların tüm sosyal ihtiyaçları karşılanacak olup; doğa yürüyüşümüze Aileleriyle birlikte tüm halkımız davetlidir.” Haber okunma sayısı: 182

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER