KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Sporda şiddet masaya yatırıldı

sporda-siddet-masaya-yatirildi

İlimizde düzenlenen spor müsabakaları öncesi, sırasında ve sonrasında oluşabilecek sorunlara dair alınması gereken tüm tedbirlerin yanı sıra diğer konuların görüşüldüğü İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı Vali Tutulmaz’ın başkanlığında yapıldı.
10 Ağustos 2017 Perşembe 00:01

Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair kanun çerçevesinde ilimizde oluşturtulan Spor Güvenlik Kurulunda görevli İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ASKF Başkanı, Klüp Temsilcileri, Spor Yazarları Derneği temsilcisi, çeşitli branşların federasyon Temsilcilerinin yanı sıra ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Spor müsabakalarının tam bir güvenlik içinde ve amacına uygun olarak ifa edilmesi hususunda açıklamada bulunan Vali Tutulmaz; “İl Spor Güvenlik Toplantısını ilk olarak İçişleri Bakanımız ile Gençlik ve Spor Bakanımızla birlikte telekonferans yoluyla yaptık. Bakanlarımızdan aldığımız bilgi ve talimatlar doğrultusunda bu toplantıyı yapacağız. Yeni bir sezona başlıyoruz. Bu yeni sezonun spor açısından amacına ve spora uygun bir şekilde yapılmasını istiyoruz. Bunun içinde hepimize görevler düşüyor. Bizler bu işin parçasıyız. Sadece biri tarafından tüm çalışmaların yürütülmesi ve her herhangi bir aksaklığın giderilmesi mümkün değildir. Bu sadece güvenlik görevlilerinin işi değil, sadece taraftarların ve yöneticilerin de işi değildir. Bu görev hepimizindir. Benim yıllardır gözlemlediğim bir durum var. Burada kulüplere biraz daha fazla görev düşüyor. Kulüplerin istemediği bir olumsuzluğun olma olasılığı çok azdır. Kulüpler hiçbir zaman olumsuz durumu arzu etmiyorlar buna eminiz. Fakat kulüpler problem çıkaracak hiç kimseye el uzatmamalı ve hatta grubun içine almadan dışlamalılar. Ayrıca taraftarların Emniyet ve Jandarma ile işbirliği içerisinde olmaları gerekiyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmelidir. Takımızım bir üst lige yükseldi. Bundan sonra biraz daha rekabet ortamı artacaktır. Bu rekabet ortamında sükûnetimizi korumalıyız. Bunların yanında deplasmana giden taraftarlarımızdan kurallara uyabilecek kişiler seçilmelidir. Kurallar medeni toplumların sürekliliğini sağlamaktadır. Bunun için ilkelerimize sahip çıkarak kendimize, çevremize ve temsil ettiklerimize zarar vermemeliyiz. Kurallara herkes uyacak. Bu sadece futbol, voleybol değil tüm spor dallarında ve alanlarında geçerlidir. Yanlışa hiçbir şekilde göz yumulmayacaktır. Çünkü yanlış beraberinde daha büyük yanlışları getirir. Bu nedenle iyi bir yönetim, kurallara uymakla başarılı olabilir.“ dedi.

Daha sonra spor müsabakalarının güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için müsabaka öncesi, esnası ve sonrasını kapsayacak şekilde tüm tedbirlerin alınması ve uygulamada koordineli bir şekilde çalışılarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi adına ilgili diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile toplantı sona erdi.

 Haber okunma sayısı: 263

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

tsyd-uyeleri-bronxte-bulustu

TSYD ÜYELERİ BRONX’TE BULUŞTU

22 Temmuz 2018 Pazar 19:55
takimlarin-yeni-adresi-afyon-

Takımların yeni adresi Afyon

18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:29
atanacak-mudur-tecrubeli-olmali

Atanacak müdür tecrübeli olmalı

16 Temmuz 2018 Pazartesi 20:28

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR