AK PARTİ

24 Mart 2019 Pazar

Fatih Çetinkaya

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül'de

suslu-kadinlar-bisiklet-turu-23-eylulde

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ilk kez Afyonkarahisar’da yapılacak.
11 Eylül 2018 Salı 20:55

 Süslü Kadınlar Bisiklet Turu her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde yılda 1 kez yapılan bir etkinlik olarak öne çıkıyor.

Bir dernek veya kurum tarafından değil, gönüllü kadınlar tarafından organize edilen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 23 Eylül 2018 Pazar günü Türkiye'de İzmir başta olmak üzere onlarca il/ilçede ve yurt dışında eş zamanlı olarak yapılacak. 2013 yılından bu yana yapılan bisiklet turunda kar amacı güdülmüyor.

Afyonkarahisar’da 23 Eylül 2018’de yapılacak olan bisiklet turu Anıtpark önünden 14.30 başlayacak. 

Bisiklete herkesin binebildiği hatta çok güzel bindiği o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek ve daha çok kadın bisikletçinin dilediği kıyafetle yollarda olmasını gönüllü olarak sağlamak amaçlanıyor. Etkinlik detaylarına sosyal medyadaki “Süslü kadınlar bisiklet turu-Afyonkarahisar” sayfasından ulaşılabiliyor.

Afyonkarahisar bisiklet tur koordinatörü Aliye Mete Sert, “Afyonkarahisar’da kadınların bisiklet kullanması, hatta annelerin çocuklarını trafikte rahat gezdirmeleri ve fark edilmemiz adına da güzel ve anlamlı olacak etkinliğe tüm kadınlarımızı bekliyoruz. Çocuklarınızı da getirin lütfen” dedi. Haber okunma sayısı: 371

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR