AK PARTİ

18 Mart 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

Velilerin gözleri arkada kalmamalı

velilerin-gozleri-arkada-kalmamali

Gençlik ve Spor Bakan Yrd. Sinan Aksu, Afyonkarahisar’da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
09 Mart 2019 Cumartesi 18:22

Gençlik ve Spor Bakan Yrd. Sinan AKSU, Spor Genel Müdür Yrd. Murat Kocakaya ile birlikte Afyonkarahisar’da bulunan spor tesisleri, gençlik merkezleri ve Kredi Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda inceleme ve denetimlerde bulundu.

Spor Kompleksine gelen Sinan Aksu ve beraberindeki heyet,  Afyonkarahisar İl Müdürü Nurullah Pervaneli ile şube müdürleri, yurt müdürleri ve idari personeller karşıladı. Tüm personelin katılımıyla toplantı yapan Sinan AKSU, Gençlik ve Spor Bakanlığının, Spor İl Müdürlükleri, Gençlik Merkezleri ile Kredi ve Yurtlar Kurumunu bünyesinde toplamakla illerde MEB’den sonra 2. büyük bakanlık haline gelindiğini söyledi.

Hizmetlerden yararlanan öğrencilerin memnuniyetinin öncelikli görevleri olduğunu kaydeden

Sinan Aksu, ilave yatırımlar için söz verdi. Toplantıdan sonra Spor kompleksinde bulunan tesislerde incelemelerde bulunan Sinan Aksu, Sporcu Eğitim Merkezinde ve Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezinde kalan öğrencileri ziyaret etti. Antrenörleriyle ve Amatör Spor Kulüpleri temsilcisi ile görüştü. Genç Sporcuların uluslararası alandaki en değerli yatırım olduğunu ve çok kıymetli olduklarını söyledi.Sinan Aksu ve beraberindeki heyet, GSB İl Müdürü Nurullah Pervaneli ile birlikte yeni yapılan Veysel Eroğlu Spor Kompleksini gezdi. Komplekste bulunan Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde öğrencilerle görüştü. Daha sonra Karahisar Gençlik Merkezine geçerek, yapılan etkinlikler ve faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Aksu, Karahisar Gençlik Merkezinde Yeşilay Derneğinin oluşturduğu Yeşil Oda da çalışanları ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Burada yaptığı konuşmada gençlere sahip çıkılması gerektiğini hatırlatarak gençlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

KYK yurtlarında kalan Afyonlu velilerle biraraya gelen Bakan Yardımcısı, her öğrencinin emanet olduğunu, gözlerinin arkada kalmamasını söyledi.

KYK’ya bağlı Prof. Dr. Remzi Kaya, Safiye Sultan, Çiğiltepe ve Mahfiruz Hatice Sultan yurtlarını da denetleyen Sinan Aksu, öğrencilerin istek ve önerilerini dinledi. Akşam çorbasını öğrencilerle içerek, yurtların kalitesini her geçen gün arttırmak istediklerini söyledi.

Spor takımları ve antrenörlerle de biraraya gelen Sinan Aksu’yu KYK okçuluk takımı özel kıyafetleriyle karşıladı. Engelli sporcularla yakından ilgilenen Sinan Aksu’nun ziyareti, personellere çalışmaları ve gayretleri için teşekkür edip, öğrencileri emanet etmesiyle sona erdi. Haber okunma sayısı: 94

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sahamizda-maglup-olduk

Sahamızda mağlup olduk

17 Mart 2019 Pazar 20:58
velilerin-gozleri-arkada-kalmamali

Velilerin gözleri arkada kalmamalı

09 Mart 2019 Cumartesi 18:22
afdos-ve-yesilaydan-ortak-faaliyet

AFDOS ve Yeşilay’dan ortak faaliyet

05 Mart 2019 Salı 22:41
2013-yilinda-bu-isigi-yaktik

2013 yılında bu ışığı yaktık

03 Mart 2019 Pazar 17:57