KOLAYLI YENİ

23 Eylül 2018 Pazar

Yeni spor salonunda neler yok ki?

yeni-spor-salonunda-neler-yok-ki

Vali Mustafa Tutulmaz Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ve Gençlik Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.
04 Temmuz 2018 Çarşamba 18:50

Vali Mustafa Tutulmaz Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve beraberindekiler ile birlikte Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ve Gençlik Merkezinde incelemelerde bulundu.

Afyonkarahisar merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Spor Salonu ve Gençlik Merkezi inşaatında incelemede bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, yakın zamanda açılışı yapılacak olan tesisin son durumu ile ilgili olarak yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Afyon Belediyespor Basketbol Takımının başkan ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu incelemeler sırasında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz her iki tesisle ilgili eksikliklerin belirlenerek kendisine rapor halinde sunulmasını istedi.

Vali Tutulmaz, yüklenici firma yetkilisine önümüzdeki sezonda ilimizi Voleybol ve Basketbol liglerinde temsil edecek olan takımlarımıza hizmet verecek olan Spor Salonunun eksikliklerinin giderilerek sezona hazır hale getirilmesi talimatında bulundu.İnceleme sonrasında değerlendirmede bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu ve Gençlik Merkezi’nin halkımıza en iyi şekilde hitap edeceğini, kişilerin sağlıklı yaşamları için olmazsa olmazlar arasında yer alan sporun yapılmasında halkımıza sayısız kolaylıklar sağlayacağını belirtirken, başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere emeği geçen herkesin gayretleriyle spor şehri olma yolunda hızla ilerleyen şehrimize önemli bir spor tesisinin daha kazandırıldığını sözlerine ekledi.

Yetkililerden alınan bilgilere göre Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu; 1 adet profesyonel liglere uygun oyun alanı, 1 adet Basketbol, Voleybol, Badminton sporları için antrenman sahası, Fitness, Eskrim, Jimnastik sporları için 2 adet çalışma alanı, 2 adet hakem soyunma odası, 8 adet soyunma odası, 4 adet antrenör odası, Basın, VİP Çalışma Odası, Basın Çalışma Odası, Akreditasyon, Sağlık Odası, Doping Test Odası, Gözlem Odası, Ofis Birimlerinden oluşuyor.

Salonda, 154 protokol, 39 basın, 1892 ev sahibi, 307 misafir, 441 teleskopik olmak üzere toplam 2 bin 833 seyirci kapasitesi mevcut.

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ise Basketbol, Voleybol, Badminton, Tiyatro, Konferans için kullanılabilecek 1 adet çok amaçlı spor salonu, 4 adet soyunma odası, 2 adet antrenör odası, Has Oda (82 m2), Kütüphane(70 m2), Resim İşliği, Plastik Sanatlar İşliği, Kodlama Atölyesi, Bilgisayar İşliği, Zeka Oyunları İşliği, Müzik işliği ve Derslikler, 152 m2 Teras Kafeden oluşuyor.

 Haber okunma sayısı: 180

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

aku-ogrencisi-dunya-sampiyonu-oldu

AKÜ öğrencisi dünya şampiyonu oldu

14 Eylül 2018 Cuma 21:22
-maraton-basliyor

Maraton başlıyor

13 Eylül 2018 Perşembe 20:52
spor-oyunlarinda-bowling-ve-tavla-heyecani

Spor Oyunlarında bowling ve tavla heyecanı

12 Eylül 2018 Çarşamba 20:07

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR