CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Müdürlükten alındı, 5 yıl sonra başkan oldu

Fevzi Şen

Fevzi Şen

E-Posta : sen.fevzi003@gmail.com

SERKAN BAŞKANIN MAKAMI

ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜ

Cuma günü öğleden sonra mazbatasını alarak resmen göreve başlayan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, hafta başı ziyaretçi akınına uğradı.

Emirdağ ve çevresinden yüzlerce kişiyi ağırlayan Başkan Koyuncu, ziyaretçileriyle tek tek ilgilendi, hepsinin derdini dinledi.

Hayırlı olsun ziyaretlerinin yanı sıra çeşitli sıkıntı ve dertlerini  anlatmak için gelen hemşerilerini sabır ve dikkatle dinleyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, “Biz seçimlerde ne dedik, herkesi kucaklayacağız, herkesin sorununu dinleyeceğiz. Makama  oturduğumuz ilk dakikadan itibaren vatandaşlarımızı dinliyor, onlar ın dert ve dileklerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Kapılarımız açık, konuşmalarımız açık. oy veren-vermeyen herkesi kucaklayacak ilçemizde kardeşliği, birlik ve beraberliği sağlayacağız” dedi.

BİZE GELEN KİM OLURSA OLSUN BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİ VAR

İlk günde yüzlerce kişiyi ağırlayan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, hemşerilerinin ziyaretinden dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. Bize gelen her vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri var diyen Başkan Serkan Koyuncu “Biz gelenlerin makamına, etiketine bakmayız. Bize gelen herkes bizim vatandaşımız, bizim insanımızdır. Biraz önce de ifade ettiğim gibi,  insanımız bizim baş tacımızdır” diye konuştu.

SERKAN BAŞKANIN MAKAMI ÇİÇEK BAHÇESİNE DÖNDÜ

31 Mart seçimlerinden büyük oy alarak belediye başkanlığına seçilen Serkan Koyuncu’nun ilk mesai gününde odası çiçek bahçesine döndü. Makam odasında çiçeklere yer kalmayınca salonları doldurdu. Makam odasının çiçek bahçesine döndüğü gözlenen Başkan Koyuncu herkese teşekkür etti, bütün ziyaretçilerine yanınızdayım mesajı verdi, Allah razı olsun dedi.

-----------------------------------

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, öğleye kadar hayırlı osun ziyaretlerini kabul etti, öğle arasında da pazar yerindeydi

BAŞKANLIĞININ İLK GÜNÜNDE

PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, başkanlığının ilk gününde makama gelen misafirlerini ağırladı, öğle aramsında da Pazar yerine giderek esnafı dinledi.

Makam odasındaki kapıyı kaldırmasıyla dikkatleri üzerine çeken Başkan Ahmet Şahin, “Şeffaf bir yönetim olduğumuzu cümle âleme göstereceğiz.  İlk günün mesai başlangıcından itibaren vatandaşlarımızı ağırlamaya başladık. Öğle arasında da İscehisar pazarımıza giderek esnafımızın dert ve sıkıntılarını dinledik” dedi. 

Başkan Şahin, belediye bünyesindeki çalışmalara da çok yakında başlayacağını belirterek “Bizim işini düzgün yapan hiç kimseye sözümüz yok. Belediyemiz personeli ile de tanışarak görüşlerini alacağım, ben de belediyecilik anlayışımızı anlatacağım. Amacımız bizlere oy veren vermeyen herkese hizmet etmektir” diye konuştu. 

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, pazaryerindeki esnaf lokantasını da gezerek öğle yemeğini esnaflarla birlikte yedi.

---------------------------------------------------

BOŞ OY, NEDEN ÇIKAR?

Yerel seçimler hayırlısı ile geldi geçti. Afyonumuzda sıkıntı yok. Yani, birkaç yer hariç, itiraz edilecek sonuçlar çıkmadı.

Seçimler geçti geçmesine de dedikoduları bitmedi.

Özellikle küçük yerleşim bölgelerinde türlü türlü dedikodular var.

Hele bazıları var ki, hayret edilecek cinsinden.

İddia bu ya.

Bazı küçük beldelerde vatandaş, seçim zarfını boş olarak atmış. Yani içinde pusula yok.

Sanırım, hatıra olsun diye kendine almış.

Şakası bir yana. Boş zarf iddiasını bir adım daha ileri götürenler var.

Neymiş efendim, pusulayı anlaştığı adaya götürenler varmış, bak istediğini yaptım diyormuş.

Ya karşılığı nedir?

Nakittir, ayni yardımdır, danadır, inektir, samandır, elektrik parasıdır, olmayan hastane masrafıdır.

Vatandaşın boş zarf atma olayına şahsen diyeceğim yok.

Vatandaş, Öyle takdir etmiş!

Ya, Oy pusuluları nerede?

1-Hatıra olarak saklandı

2-Rakibe gitti!

3-İnek oldu, dana oldu, saman oldu.

4-Elektrik parası oldu, ilaç parası oldu.

Sizce boş zarflardaki oy pusulalarına ne oldu?

---------------------------

Bayat Belediye Başkanı Halil İbrahim Bodur,

BELEDİYE ŞİRKET MÜDÜRLÜĞÜNDEN

ALINDI, 5 YIL SONRA BAŞKAN OLDU

Bayat Belediyesinde 2009-2014 yılları arasında görev yapan Abdullah Ertekin başkanlığında, belediyenin şirket müdürlüğünü yapan Halil İbrahim Bodur, 2014 seçimlerini kazanan başkan tarafından görevinden alındı. 

Aradan geçen 5 yıla yakın süre belediye dışında ekmeğini kazanan Halil İbrahim Bodur, 31 Mart seçimlerinde AK Partiden belediye başkan adayı oldu.

Seçimleri kazanan Bayat Belediye Başkanı Bodur, 5 yıl önce şirket müdürlüğünden ayrıldığı belediyeye başkan olarak geri döndü.

-------------------------------------

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İstanbul’da sayım nöbetine  devam ediyor

“ORGANİZE BİR USULSÜZÜK VAR”

AK Parti Afyon Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, İstanbul, Avcılar ilçe seçim koordinasyon merkezinde yürütülen çalışmaları yerinde takip ediyor.

AK Parti Afyon Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, genel merkezimizin tarafından verilen görevle, milletvekillerimiz, teşkilatlarımız ile birlikte milletimizin hür iradesinin tecelli etmesi için İstanbul’da çalışmaları yakından takip ettiklerini ifade etti.

Yurdunuseven,” Sandık başlarında kaydırmalar var ve normal değil. Biz, ‘Sandığın başında bir şeyler oldu’ diyoruz. En yetkili kişiyi belirlerken bu kadar usulsüzlük yapılmışsa bir şaibe vardır. Burada organize bir usulsüzlük var demektir. Organize bir suistimal var. Hata ötesi. Araştırdıkça vahim verilere ulaşıyoruz. Birileri çok özel planlamış diye düşünüyoruz. Birileri bu işi kapatmaya çalışıyor ve çamura yatıyor. Bu kadar işin denk gelmesi münferit bir olay, hata demek mümkün değil. Planlı ve organize bir şeyler var. Bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

KANUNUN BİZE TANIDIĞI YÖNTEMLERİ KULLANIYORUZ

Yurdunuseven,”Bizim yaptığımız tüm işler, itirazlar yasal zemindedir. Kanuni olmayan hiçbir dayanağımız yok. Biz kanunun bize tanıdığı yöntemi kullanıyoruz. Kanuni yollar da bitmiş değildir. Konunun sonunda kadar takipçisi olacağız, kullanabileceğimiz yollar var. Yargı son kararını verecek. Bizim tek amacımız gerçek ve doğru ortaya çıksın. Bu işleri takipsiz bırakmamızı bizden hiç kimse beklemesin. Vatandaşlarımız merak etmesin tek bir oyumuzun dahi geri kazanılması için gece gündüz demeden çalışmaları izlemeye devam edeceğiz” dedi.

------------------------

DOSTLARIMIZIN POLİS GÜNÜNÜ

YÜREKTEN TEBRİK EDİYORUM

Polis haftası sürüyor. 10 Nisan da polis günü.

Emniyet Müdürümüz Sayın Gürsel Yıldız’ın şahsında bütün polis dostlarımızın gününü tebrik ediyorum. 

Hazır polis gününden bahsetmişken, Gürsel Müdürümüzü anlatmadan olur mu?

Allah için, sosyal yönü çok ağır bir müdürümüz var.

İşi güvenlik, teşkilatın başında ama diğer sosyal çalışmalarda da hep ön saflarda yer alıyor.

Gülen yüzü ile ayrı teşkilata ayrı bir güzellik katıyor.

Hazır polis günü derken, sadece Emniyet Müdürlüğümüzdeki dostlarımız değil, diğerlerini de unutmamak lazım. 

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Eker ve tüm çalışanlarının, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürü, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Sayın Şeref Karakaya ve tüm ekibinin de polis gününü kutluyorum.

Tüm dostlara polis günü nedeniyle sağlık afiyet diliyorum, Allah burunlarını kanatmasın.

 ----------------------------------------

ÇOBANLAR BELEDİYE BAŞKANI ALTUNTAŞ’IN

MAZBATA TÖRENİNE EŞİ VE OĞLU DA GELDİ

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, dün mazbatasını alarak resmen görevine başladı.

Seçim kuruluna gelen Başkan Altuntaş, mazbatasını seçim kurulu hâkiminin elinden aldı.

Eşi ve oğlu ile mazbata almaya gelen Başkan Ali Altuntaş ile Çobanlar İl Genel Meclisi ve belediye meclisi üyelerinin de mazbatalarını alarak görevlerine başlamış oldu. 

Başkan Altuntaş’ın mazbatasını aldığı törene eski belediye başkanı Salih Alaka da katıldı.

Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, bugün saat 14.00’de belediyede düzenlenecek törenle makamına oturacak. 

Vatandaşların yoğun ilgi göstermesi beklenen törende Başkan Altuntaş tebrikleri kabul edecek, hemşerileri ile yeniden bir araya gelecek.

Mazbatasını alarak görevine başlayan Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş, “Verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Ne söz verdiysek bir bir yerine getireceğiz. Öncelikle ilçemizde işsizliği kökten bitirecek tekstil fabrikasının açılması için çalışmalara başlayacağız”  dedi. 


09 Nisan 2019 Salı 22:23
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR