CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Yeşilyol Çay ve Ötesi ile yeşillendi

Gökhan Kocaaslan

Gökhan Kocaaslan

E-Posta : gokhankocaaslan03@gmail.com

Bu yazı birazda, çay tiryakilerini ilgilendiriyor.

Afyonkarahisar’ın en işlek caddelerinden Yeşilyol Caddesinde bir mekan düşleyin.

Arzuya göre farklı çay çeşitleri, damak çatlatan tatlı ve tuzlu lezzetiyle çay müdavimleri için bir mabet özelliği taşıyan Çay ve Ötesi’nde kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Nice dervişler, sohbeti çaya bellemişler.

Aşkı ondan bilmişler.

Musikiyi ona demişler.

Felsefeyi yalnızca ondan öğrenmişler.

Kimi derdini anlatır, kimi yalnızlığını paylaşır çaydaki şekeriyle.

Ne demiş Âşık Veysel, “Çay var içersen, ben var seversen, yol var gidersen.”

Bu sözün üzerine çayıyla lezzetli, sevilesi mekân Çay ve Ötesi’ne yolunuz kesinlikle düşmeli…

Kısa zamanda aranan mekân haline gelen Çay ve Ötesi’ni üç ortaklı Gökhan Polat, Mehmet Yılmaz ve Murat Dulkadir’den yakından tanıdık.

İşletmenin ortaklarından Murat Dulkadir, Afyonkarahisar’ı tercih etmelerindeki en büyük nedenin Anadolu Şehri olduğunu ve Cumhuriyetin Kazanıldığı topraklar olduğunu söylemeden geçemedi. Afyonkarahisar’ı ve halkını sevdiklerini de söyleyen, Murat Dulkadir;

“Afyonkarahisar kültürel yapı ile birbirine daha saygılı, daha tutucu. Özünü örfünü korumaya çalışan geçmişten gelen örf ve adetlerini korumaya çalışan bir toplum”

Türkiye’nin değişik illerinden gelerek Afyonkarahisar’da örnek bir mekan açan Dulkadir,

“Yeşilyolu Çay ve Ötesi ile yeniden yeşillendirdik” sloganı ile açılışı yaptıklarını söylemeden geçemezken bu sloganın hakkını verdiğini düşünüyorum…

Çünkü Yeşilyol’a ayrı bir renk, ayrı bir güzellik katmış.

Yeşile boyanan iç mekanda insanın gözüne koltuklar ve mutfak barı ilk dikkat çeken nokta oluyor…

Mutfak barındaki Dedikodu Atölye’sinde hazırlanan “Dedikodu Kahvesini” tatmanızı tavsiye ediyoruz ve birazda mutfağından bahsetmek istiyorum…

Çay ve Ötesinin mutfağı Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesinden Zeynep Çınar’a emanet…

Zeynep Çınar, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programından mezun olan ve şuanda Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde aşçılık üzerine yüksek lisansını yapıyor.

Çınar’a aşçılık merakını sorduğumuzda annesinin de güzel yemekler yaptığından bahsetti.

Ne diyelim, adeta usta ellerle hazırlanan yemekler parmakları ısırtıyor.

Çay ve Ötesini bu kadar anlattıktan sonra İşletmenin ortaklarından Murat Dulkadir ile yaptığı özel röportajımızı Odak Gazetesinde okuyucularımız ile buluşturuyoruz..

 

Çay ve Ötesi

Uluslararası gıda mevzuatına göre, en iyi tat ve üstün kaliteyi doğru fiyat oranıyla birleştirerek, tüketiciye ulaştırmaktır.

Özlenilen, gülümseten, tutkuyla yapılan bir hizmet sunarak 7'den 70'e toplumdaki bütün bireylere Çay ve Ötesi'nin politikasını ve kalitesini anlatarak değil, yaşatarak, her aşamada bir Kafe'den daha fazlasını vaat eden, evrensel, saygın, lider bir marka olmaktır.

MİSYONU

Özenilen, güler yüzlü, saygılı bir çalışma ortamı oluşturmak. Hayalleri gerçekleştiren, ruhu besleyen, çağdaş, varoluşçu, entelektüel, dinamik, üretken ve gelişen, güvenilir bir yapıya sahip olmak. Sıcak sohbetlerinize ev sahipliği yapmak, keyifli vakit geçirmek için tek uğrak noktanız, her türlü damak tadını bulabileceğiniz, çevreci bir misyonla, tanıdık, bilindik, konforlu bir ortam oluşturmaktır. 


05 Ağustos 2018 Pazar 16:58
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR