istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

1 KASIM…!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

1 Kasım geldi çattı. Ak-kara 1 Kasım akşamı belli olacak. Çalışan kazansın diyelim.

Allah’ın, yaşadığı topraklara, kanla alınmış şüheda fışkıran bu asil topraklara, milletine, vatanına ve en önemlisi İslam’a ihanet etmeyecek, namertlik, kahpelik etmeyecek siyasetçileri artırması temennisiyle, parti gözetmeksizin siyasilerimize birkaç öneri de bulunmak istiyorum.

‘Senin gibi bir gazeteci bana ne öneride bulunabilir’ şeklinde kibirli bir yaklaşıma kapılmadan yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.  

Tüm siyasiler 7 Haziran seçimleri kadar olmasa da 1 Kasım seçimleri içinde beyannamelerini anlatmaya, halkla içiçe olmaya, sorunlarını, sıkıntılarını dinleyip, çözüm yolları bulmaya çalıştılar.

Çeşitli sözler verdiler, iktidara gelmek veya milletvekili seçilebilmek için birçok enstrüman kullanarak, halkın oyunu lehlerine çevirmeye çalıştılar.

Ve gün geldi çattı. Pazar günü kaderimizi, ülkenin gidişatını belirleyecek sandığa gideceğiz. Allah, bu ülkeye başta adaleti ve güvenliği en iyi tesis edecek, Allah rızası için hizmet etmeyi görev addetmiş siyasilerin kazanmasını nasip etsin.

Gelelim önerilere;

Sakın ola ki, dünya menfaatlerine meylederek, dünyanızı ahiretinize değişmeyin. Zira, ahiret hayatı sizin 60-70 yıllık ömrünüzden binlerce yıl fazla bir zaman dilimini kapsıyor. O dönemi ya cennette geçireceksiniz, ya cehennemde.

Menfaatiniz, koltuğunuz, şöhretiniz için hataya düşmeyin. Akılsızlardan olmayın. Azıcık menfaate vatanınızı, milletinizi satmayın.

“Onlar, Allah'ın âyetlerini, servet, makam, mevki gibi geçici dünya menfaatlerine birkaç pula değiştiler. İnsanları Allah yolundan, İslâm'a girmekten alıkoydular. İslâmî hayatı yaşamalarına, İslâmî faaliyet göstermelerine engel oldular. İşlemeye devam ettikleri ameller ne kötüdür.” (Tevbe Suresi-Ayet 9)

Ayette Yüce Yaradan bugünlere ne güzel de işaret etmiş değil mi?

Siz siyasilerin sıradan bir vatandaşa göre çok daha büyük mesuliyetleri var. Bunların farkında olun. Biz bir hesaba çekilirken, siz on hesaba çekileceksiniz. Bunu aklınızdan biran olsun çıkartmayın.

Yaptığınız/yapacağınız hizmetler elbette muteber ancak en önemlisi ve en affedilmeyeni bu memleketin ekmeğini, aşını yiyip, milletin parasıyla lüks ve kudret içerisinde yaşayıp, bu millete, bu vatana ihanet etmektir.

Bu millet ihanetinizi öğrenirse eğer sizi asla affetmez, yok eder. Tarihin yok olmaya yüz tutmuş sayfalarına atıverir.

İktidarıyla, muhalefetiyle tüm siyasilere söylüyorum; Büyük bir vebal içindesiniz. Attığınız adıma, ağzınızdan çıkana dikkat edin.

Milli, manevi değerlerimizi ve en önemlisi dinimizi siyasetinize alet etmeyin. Adaletli olun. Zulmetmeyin. Yapacağınız en ufak adaletsizlik ve zulüm sizi kesinlikle bulacak. Bunu unutmayın.    

Tüm siyasi partiler 7 Haziran’da halkın verdiği mesajı iyi okumalı. İyi okuduğunu, halkı anladıklarını zannedenler var. Ne yazık ki anlamış gibi durmuyorsunuz. Halkın verdiği mesaj 1 Kasım’da netlik kazanacaktır. 

Vatandaşlarımıza da söylememiz gereken şudur ki; “Nasılsanız öyle yönetilirsiniz!” 


31 Ekim 2015 Cumartesi 13:30
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR