istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

AK Parti yanıltmadı!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

AK Parti ‘Güç Zehirlenmesi’ yaşıyor demiştik, geçtiğimiz yazımızda. Yanıltmadılar. Yazımızı okuyan AK Partililer hemen bir ‘kin’ psikolojisine bürünmüşler.

Yani haklılığımız ortaya çıktı. Bal gibi, ’Zulümde 28 Şubat’çıları geçmeye başlamışsınız.’ Güç, bunlarda öyle bir kibre yol açmış ki, hep kendileri ‘haklı’, hep kendileri ‘masum.’

Sorunun kendisinde olduğunu anlamayanlar (anlamak istemeyenler) egosunu (nefsini) karşısındakini suçlayarak yüceltmeye çalışırlar.

'Güç zehirlenmesi' diye boşuna demiyoruz.

Bunlarda bir kere de ‘şapkamızı önümüze koyalım, bir bakalım’ demek yok. ‘Acaba biz nerde yanlış yaptık, yapıyoruz? Hakikaten ayıp etmiş olabilir miyiz? Yanlış bir uygulama yapmış olabilir miyiz?’ diye kendilerini sorgulama huyu yok.

Hep karşılarındaki suçlu!

Geçen ki yazımızdan sonra bizi arayan ‘bazı AK Partililer’ hatalarını kabul etmek yerine bizi suçlamayı tercih ettiler. Yazdığım yazı ile çok ayıp ettiğimi, çok kırıldıklarını söylediler. Başka şeyler de söylediler de onları yazmayacağım.

Yani dedik ya, ‘insanlar ‘ben’ merkezli olunca, karşısındaki ‘kırılmış mı, gücenmiş olabilir mi?’ diye bir düşünce yok adamlarda.

Başkalarının gücenmeye, kırılmaya hakkı yok. Hep bunlar gücenecekler. Çünkü hep haklılar.

Bir özeleştiri yapacak olursak; (siz bunu yapamazsınız)

Sizi de bu kibre, bu havaya sokan yine biziz. Size böylesine bir kudreti veren halk. Yapın yapacağınızı. En fazla 100 yıl yaşayabileceğiniz bir dünyada elinizden geleni ardınıza koymayın… Zulümde birbirinizle yarışın…

Düşünmeyin,  sizin de, bu dünyanın da sonunun geleceğini… Milletin ekmeğiyle, aşıyla oynamaya devam edin. Yandaşınız gördüğünüz insanları liyakat sahibi olmadığı halde önemli görevlere getirmeye, liyakat sahibi birini ise fikirleri bize uymuyor diye işinden, aşından etmeye devam edin. Millete baskı kurmaya devam edin.

Uyarılara asla kulak asmayın siz!

Aklınız sıra Kapitalizm’in en önemli gereçlerinden birisi olan ‘öğretilmiş çaresizliği’ halka ve hatta biz basın mensuplarına uygulamaya çalışıyorsunuz.

Gariban vatandaşlara dağıttığınız, makarnayı, odunu, kömürü ‘öğüne öğüne’ anlatmaya devam edin. Yaptığınız hizmetleri insanların gözüne gözüne sokmaya devam edin.

İnsanların gönlünü kazanalım demeyin.

Vatandaşa, ‘o kadar hizmet yapıyoruz hala yaranamıyoruz’ diye düşünün.

O makamlara getiriliyorsanız, bize hizmet edin diye getiriliyorsunuz. Bütün bu halka anlattıklarınızı, yaptığınız hizmetleri yapmak zorundasınız zaten. Bununla mükellefsiniz.

Yani hizmetlerinizi vatandaşa lutfetmiyorsunuz…

Siz evvela bu konuları idrak etmelisiniz.

Size zulümle ilgili birkaç ayet ve hadis-i şerif hatırlatmak isterim. Umarım akledersiniz de yaptığınız yanlışlarda ısrar etmez, ‘acaba bazı konularda haksızlık, hata yapıyor muyuz?’ diye düşünürsünüz.

Hadis-i Şerif:

"Zulümden sakınıp kaçınınız. Çünkü zulüm, kıyamet gününde zalime zifiri karanlık olacaktır. Cimrilikten de sakınınız. Çünkü cimrilik sizden önceki ümmetleri helak etmiş, onları birbirlerinin haksız yere kanlarını dökmeye, haramlarını helal saymaya sevketmiştir."

AYETLER:

“10:44 - Şurası kesindir ki Allah, insanlara zerre kadar zulmetmez. Ne var ki, insanlar kendi kendilerine zulmedip duruyorlar.”

“4:148 - Allah, zulme uğrayanların dışında, çirkin sözün açıkça söylenmesinden hoşlanmaz. Allah her şeyi hakkıyla işiten, hakkıyla bilendir.”

7:5 - Azabımız onlara geldiğinde "Biz gerçekten zalimlermişiz!" demelerinden başka yalvarışları kalmadı.

7:162 - İçlerinden bir kısım zalimler, sözü değiştirdiler, kendilerine söylenenden başka şekle soktular. Zulmü alışkanlık haline getirdikleri için biz de üzerlerine gökten azap yağdırdık.

7:165 - Onlar yapılan bunca nasihati unuttukları zaman, o kötülükten sakındıranları kurtardık, o zalimleri de fena hareketlerinden dolayı şiddetli bir azaba uğrattık.”

Aslında söylenecek çok şey var da, neyse… Anlayana bu kadarı kafi gelir herhalde…! 


07 Mayıs 2015 Perşembe 13:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR