Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

AK Parti zulümde 28 Şubat’çıları geçmeye başladı

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

2015 Genel Seçimlerin yapılmasına şurada bir ay kadar bir zaman kaldı. Tüm partilerin siyasi nabzını tutmaya çalışacağız.

“Halk nezdindeki durumları nedir? Kendilerini elit beyinler olarak görenlerin halktaki görünüşü nasıl? Hizmet, adalet, hak, hukuk kavramlarıyla ortalarda dolaşanlar gerçekten bunları yaptı mı, yapabilecekler mi?” gibi birçok soruya halktan edindiğimiz bilgiler ışığında cevap bulmaya çalışacağız.  

Yazımıza AK Parti ile başlayalım.

Evet, başlığı yanlış okumadınız!

AK Parti artık zulümde hakikaten 28 Şubat’çıları geçmeye başladı.

28 Şubat mağdurları iyi bilirler o günleri; ‘Bir kurtarıcı çıksa da bizi şunlardan kurtarsa’ diye insanlar dua eder hale gelmişlerdi. AK Parti böyle bir vaatle çıkınca insanlar; ‘hah tamam bizim kurtarıcımız AK Parti’ demişlerdi. Gerisi malumunuz 13 yıllık bir iktidar verildi kendilerine…

Mağdurların, mazlumların sesi olarak ortaya çıkan AK Parti 13 yıllık kudretli iktidarın sonunda zulmün temsilcisi gibi görülmeye başladı maalesef…

Artık Adalet ve Kalkınma Partisi öyle bir hale geldi ki, isminde bulunan ‘ADALET’ kelimesini neredeyse hayatın hiçbir alanında kullanamaz durumda maalesef…

“Bizden olanlar A’la, bizden olmayanlar tu-kaka…!”

Üstelik tek derdi, AK Parti’nin yaptığı yanlışları kendilerine iletmek olan, tek derdi, ortada olan bir aksaklığı, sorunu veya zulmü eleştirisel bir dille, kendince ifade etmek olan, hiçbir kuruluşa, cemaate, partiye dayanmadan safiyane duygularla eleştiri yapan insanları da ayırt edemez haldeler…

Yani AK Parti artık FERASETİNİ kaybetti…!

Kendilerine yapılan en ufak eleştiriyi dahi hazmedemeyen bir zihniyete dönüştü maalesef… “Onlara göre eleştiri yapan; kesin ‘paralelci’ ya da ‘ergenekoncu’ ya da o zaten muhalif.”

Yapıştırılacak yafta çok olunca, birini yapıştır gitsin…

İşte ey AK Partililer böyle diye diye, böyle yapa yapa bu hale geldiniz. İnsanlar artık sizden korktuğu için sizin yanınızda.

Bunlarla ters düşersem işimden, aşımdan olurum. Kapımdan maliyecisi, müfettişi eksik olmaz. Ters düşersem; oğlumu, kızımı işten çıkarırılar, ya da sürerler korkusuyla kendi özeli olan sosyal paylaşım sitesinde dahi sıradan eleştiri yapamaz hale geldi… Hoşuna giden bir sözü dahi korkusu nedeniyle beğenemez hale geldi.

Bütün bunları siz yaptınız!

Bir düşünün rızıkla ‘şeytan’ dahi oynamazken, siz İslam’ın sembolü olarak ortaya çıkanlar nasıl insanların rızkıyla oynarsınız?

Bütün bunları yaparken de üstelik hiçbir liyakat gözetmeden, zalimce, kibirlice tavırlara bürünerek yapıyorsunuz.

‘Ben yaptım oldu, ben zaten her şeyin en güzelini yaparım, yapmamış olsam bu halk bana bunca yıl neden destek versin.’ Bu mu düşünceniz?

Ya da bu avam millet; ‘ben ne yaparsam yapayım, bunlara ne dersem diyeyim, hangi zulmü reva görürsem göreyim, yine bana oy verir’ diye mi düşünüyorsunuz?

Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, son Afyonkarahisar ziyaretinde, “Hizmetten ziyade halkın gönlüne girmeliyiz” vurgusu yapmıştı.

Evet, 13 yıl aradan sonra hala siz ‘halkın gönlüne girmeliyiz’ diyorsanız bunu başaramadığınızın sizde farkındasınız demektir.

Sizi sevenleri dahi elinizin tersiyle ittiğiniz, hakir gördüğünüz, ‘güç zehirlenmesi’ yaşadığınız ortada…

Siz, yaptığınız hizmetleri halkın gözüne gözüne sokarak, ‘biz olmasak size hizmet dahi gelmez’ şeklinde kibirli bir tavırla, halka şantaj yapmıyor musunuz?

Halbuki halkın istediği bu değil! Halk hizmet istiyor elbette ama kendine yapılan hizmeti istiyor. “Benim başıma getirdiğim liderim, bana dönük olsun, benim gönlümü kazansın. Ben aradığım zaman telefonuma cevap versin, ufacık bir işimi göremese dahi benim için uğraştığını göreyim.”

İşte sizin avam gördüğünüz, azarladığınız, hor gördüğünüz halk, bu kadarcık küçük şeylerden mutlu olabilen bir halk.

Oysaki sizin dava dediğiniz şey; (şuan ki bir AK Parti yönetim kurulu üyesi dahi davalarının ne olduğunu bilmez) davalıktan çıktı gibi sanki…

Maalesef, “Siz bu ülkeye Kapitalizm’in vahşisini getirdiniz” halk öyle söylüyor. Bende bir gazeteci olarak aracı oluyorum…

 

 

 

 

 

 

    


03 Mayıs 2015 Pazar 18:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR