Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Asla vazgeçmeyin!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Tüm insanlığın hep hayalini kurduğu, ulaşmayı hedeflediği bir şeyleri vardır. Çocukluğumuzdan yaşlılığımıza kadar hep bir şeylerin hayalini kurar dururuz.

Hayatımız boyunca kurduğumuz hayallerin az bir kısmına ulaşırken, büyük bir kısmına ulaşamayız.

Bazen kader bunun önüne geçer, bazen hayal ettiğimiz şeye ulaşmak için sarfettiğimiz çaba yeterli olmaz. Genelde de ‘başaramama korkusu’ düşlediğimiz şeye ulaşmakta bizim önümüze hep engel olur.

Birçoğumuz önümüze koyduğumuz küçük hedefleri elde etmiştir. Ama büyük hedefler hep ertelenir, hep sonraya bırakılır.

Bir gün kalkacaksınız ve hep hayal ettiğiniz şeyleri yapmaya vakit kalmamış olacak. Belki ölmüş olacaksınız. 

Şimdi tam zamanı. Harekete geçin!

Pes etmeyin, asla vazgeçmeyin! Pes ederek kaybedenler kervanına katılmayın. Kurduğunuz hayal için, mutluluğunuz için yapmanız gereken şey cesaretinizi ve tüm imkanlarınızı kullanarak harekete geçmek.

Bunu yapmazsanız eğer, sizin kurduğunuz hayali başkaları yaşar ve kendinizin değil, başkalarının başarı hikayelerini dinlersiniz.

“Bu hayatı yaşamak benim kaderimmiş” demek avuntudan başka bir şey değildir. Kadere suç isnat etmek, yaşadığınız hayatı değiştirmiyor/değiştirmeyecekte!

Sadece güneşli günlerde yürürseniz, hedefinize asla varamazsınız. Siz hayalini kurduğunuz şeye ulaşmak için hiçbir zorlukla karşılaşmamayım, başıma kötü bir şey gelmesin derseniz başarıyı ve hedeflerinizi de hiçbir zaman yakalayamazsınız.

Hiç yenilmemiş insanlar hiç savaşmamış olanlardır. Hayat eğer bir sınavsa eğer bu sınavı kazanmakta, kaybetmekte bizim elimizde. Burada kaderin hiçbir suçu yok.

Zaten kaderimizde bizim yaptıklarımızın neticesidir aslında. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz fakat yarını bugünden hazırlamalısınız.

Oysa hayatın sırrı, yedi kere düşüp, sekiz kere kalmaktı. Bin kere düşseniz de her seferinde daha da güçlenerek kalkmayı bilmelisiniz.

Sizi diri diri gömmek için üzerinize atılan toprağı merdiven yaparak kurtulmayı bilmek, başarının anahtarıdır.

1000 başınız olsa ve hergün birini kesseler o son baş kalana kadar kurtulma ihtimalini düşünerek yaşama tutunmak kadar erdemli ve dirayetli bir durum yoktur sanırım.

Bırakın bu geçici hayat istediği kadar üstünüze gelsin, kısacık bir dünya hayatında siz hayallerinizin peşinden gidin.

Ama Allah’a olan tevekkülünüzü ve imanı unutmadan.

Ok ancak geri çekerek atılır. Hayat sizi zorluklarla geri çekiyorsa, sizi daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir. Nişan almaya devam edin. 


22 Ocak 2016 Cuma 12:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR