istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

At izi, it izine karıştı

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Çakal çakallığının, kurt kurtluğunun, aslan aslanlığının farkında değil. Bahsi geçen ahir zamanın tam göbeğinde iken at izi, it izine öyle bir karıştı ki, kimin eli kimin cebinde, kim kiminle belli değil.

Münafıklık, yalancılık, dolandırıcılık, vahşet, sapkınlık aldı başını gidiyor. “Dünyada neler oluyor, Türkiye’de ki olaylar nedir?” bir gazeteci olarak, yani olayları, gündemi yakından takip eden birisi olarak ben bile anlamakta güçlük çekiyorum.

Nereye gittiğimizin farkında mısınız?

Çocuk pornosu, tecavüz, istismar, hayvana tecavüz, vahşet, humarsızca insan katletmeler, hayvana ve insana işkenceler gibi birçok sapkınlığın yaşandığı günümüzde, bu insanlığın nasıl düzeleceği konusunda fikri olan var mı?

Dünya kaynıyor, Ortadoğu ve tüm Müslüman devletlerde vahşet yaşanıyor biz ise yılbaşı hazırlıkları yapıyoruz.

Rusya, İran, Çin, Suriye ve PYD ittifakı güneyde kapımıza dayanmış, “SAVAŞ RESMEN KAPIMIZDA” hiçbir şeyin farkında olmayan cehalet batağına girmiş biz Müslümanların ise hala aklı uçkurunda.

Yukarıda bahsettiğim gibi çakal kendini aslan zanneder, kurt korkar, aslan ise kedi olmuş ortalıkta gezer.

Kimse ne kendinin farkında, ne de çevresinde olup bitenlerin…! 

Yıllardır söylerim, yıllardır anlatırım, yıllardır yazarım; ama maalesef bu benliği alınmış millete anlatamadım.

Bizi Osmanlı’nın yıkılmasıyla birlikte ele geçiren ve yıllardır sömüren emperyal güçler Kur’an-ı ve dinimizi elimizden alarak bizi bizden etti.

Söylerim, derim, yazarım ama kendi kendime…!

Bu Milletin sinirleri, sağduyusu, benliği öyle bir alınmış ki ne anlatırsan anlat, ne dersen de, başına ne gelirse gelsin anlamaz/anlayamaz.

Bakın ben size bir şey söyleyeyim; hani lafa gelince üst perdeden atar tutarız ya; biz savaşçı milletiz, sabrımızı taşırmasınlar, yoksa onları yerle bir ederiz falan…!

Biz hiçbir şey yapamayız. Allah muhafaza Güneydoğu bölgemizi bölseler de, ülkemizi işgal de etseler ‘aman nolmuş verelim gitsin’ der, rahatımızı düşünürüz.

Bugün doğuda ve güneyde yaşanan rahatsızlığın, birgün batıyı da vuracağını düşünmeden…!

Aslında yukarıda sorduğum “bu insanlığın nasıl düzeleceği konusunda fikri olan var mı?” sorusuna benim bir cevabım var;

Bu milletin ve dünya Müslümanlarının aklının başına gelmesi için, silkelenip noluyor demeleri için sanırım bir 3. dünya savaşı gerekiyor.

Tarih öncesi dönemlerde sapkınlığa düşmüş toplumlar Allah tarafından helak edilirdi. Nuh tufanı, Lut kavmi bunlara örnek gösterilebilir.

Yani “bir musibet bin nasihattan daha evladır” misali biz Müslümanların silkelenmesi, bitmiş olan ahlakın yeniden dizayne edilebilmesi için bir felaket gerekiyor sanırım.

Bu felakette Türkiye’ye yapılacak işgal girişimi mi olsun? Bunu mu istiyorsunuz, bunu mu bekliyorsunuz düzelmek için?

Hepimiz dünyayı düzeltmek istiyoruz ama kendimizi düzeltmek için hiçbir şey yapmıyoruz. Dünyayı değiştirmek için önce kendimizden başlamaya ne dersiniz?

Allah bu milletin sonunu hayır etsin ve galip kılsın

    


21 Aralık 2015 Pazartesi 11:20
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR