istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

Ateşle oynamayın!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada ruhumuzu okşayan, Türk milletine o güçlü kimliğini sanki yeniden kazandıran önemli açıklamalar yaptı.

Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının kasıtlı olarak düşürülmediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya'ya çok samimi olarak, ateşle oynamamasını tavsiye ediyoruz" dedi.

Ayrıca paralel yapıyla ve PKK ile mücadele konusunda kararlı oldukları mesajı da veren Erdoğan "Türkiye, 7 Haziran’dan sonra belirsizlik ortamına girince birileri meydanın boş olduğunu sanıp ortalığı yakıp yıktı. Devleti yok farzedeceksin, yok öyle şey. Gereken cevabı aldılar, almaya devam edecekler. Bölücü terör örgütü ve paralel yapıyla mücadele ediyoruz” dedi.

Bir şey söyleyeyim mi size; zaten bu dik duruş ve reel uygulamalar hem Dünyada hem de Türkiye’de Erdoğan’ı büyütüyor ve gerçekten bana göre Türk milletinin benliğine dönmesini sağlıyor.

Yalnız bu, her şeye muhalif olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kıyasıya düşman olan, düşmanlığı yüzünden vatana ihaneti bile göze olan içimizdeki güruhlar var ya onlar çok yanlış yapıyor.

Erdoğan düşmanlığı yüzünden neredeyse Rusya haklıydı diyecek, hatta daha da ileri giderek vatana ihanet boyutunda olan bedbahtlara bir çift lafım var.

Kardeşim git Rus vatandaşı ol. Bize ne pahasına olursa olsun İslam’ı ve vatanını satmayacak evlatlarımız yeter. 

Geçelim diğer meseleye;

Biliyor musunuz biz Türkler gerçekten özbenliğimize dönmeye başladık. Bizim genlerimizde var savaşmak. Biz savaşçı bir milletiz.

Dikkat ederseniz biz çalışmayı açıkçası çok seven bir millet değiliz. Nedenine gelince tarihler boyunca atalarımızdan gelen genler gereği hep savaşmış ve ganimet paylaşmışız.

Dolayısıyla çalışmayı, çiftçiliği, ticareti savaşmayan toplumlara bırakmışız ve savaşmak varken, çalışmak ağırımıza gitmiş, basit görmüşüz.

Bugün bu yüzdendir ki Türkiye’de yılda onlarca tatilimiz vardır. Mesai saatlerini hep kısık tutmaya çalışırız.

Dün de yazmıştım; ‘İslam orduları 3. Dünya Savaşına hazırlanmalı’ diye. Armegedon, Melhame-i Kübra veya 3. Dünya Savaşı olarak adlandırılan o kanlı ve büyük savaş bana göre çok yakın demiştim.

Rus uçağının düşürülmesi bu savaşın ilk kıvılcımları olabilir. Aslında Ruslar ve dahi dünya milletleri bu durumu bilmiyor yâda unutmuş olabilir ama bize bir kere dokundunuz. Bunu yapmayacaktınız.

Biraz amiyane olacak belki ama kurdun dişine kan değdi bir kere.

O büyük insan Peygamberimizin biz Türklerle ilgili sözleri ne kadar dikkat çekicidir: 

"Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden Kazvini.el-Kaşgari, Mahmut, Divanü'l-Lügat et-Türk,İstanbul,1333,s:292)

"Türkler size dokunmadığı, harp etmediği sürece sakın siz de Türklere dokunmayınız!" (en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4,s:44)

"Sizler; Türklerle çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır" (el-Buharı,4,s: 34, 35, 156,Sahih-i Müslim,17,s:37,38)    

Bakın yukarıda söylediğimi destekleyen Hadis-i Şeriflerde ne kadar açık ve net değil mi? Biz Müslüman Türkler savaşçılığımızın yanında merhametli ve sabırlı da bir toplumuz. Bize dokunmayana dokunmaz, masuma zulmetmeyiz.

Ancak sabrımız taştığı zaman zulme kayıtsız da kalamayız. İşte biz şu aralar bir dönüm noktasındayız. Az kaldı; benliğimize dönme, genlerimizde olan adalet, merhamet ve savaşçılığın gereğini yerine getirme zamanı geldi. 

Allah İslam Sancağı altında bulunabilmeyi nasip etsin. Bu yüce Müslüman Türk milletine güç, kuvvet versin.

  


28 Kasım 2015 Cumartesi 14:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR