Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Ayaklar baş başlar ayak oldu!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Kendisine özel açılan sınavlarla kadro alanlar, torpille bir yerlere gelenler vebaliniz büyük haberiniz olsun.

Gerçekten hak edenlerin yerine kul hakkı yiyerek, birilerinin sırtına basarak, birilerinin koltuğuna sığınarak koltuk dolduranlar haliyle ne başındaki amirini tanır, ne izzet bilir, ne ikram bilir.

Ahir zamanın bu tip ‘torpillileri’ tabiri caizse babasını tanımaz. “Çingeneye beylik vermişler, tutmuş babasını kesmiş” misali oturduğu küçücük koltuktan dünyayı yönetmeye kalkar, zulmün alasını yapar, ne adaleti vardır, ne hakkı ne hukuku…!

Dedik ya; günümüzde “ayaklar baş olmuş, başlar ayak…!”

Ayak takımı, vasıfsız, yalakalıkla bir koltuk kapmış bazı tiplere bakıyorum da ayakları yerden kesilmiş uçuyor. Kibrinden bilmem neresini görmüyor.

Biz basın mensupları işimiz gereği her türlü insanla karşılaştığımızdan bazen yukarıda bahsini ettiğimiz tiplerin kibirli tavırlarına, hakir bakışlarına maruz kalabiliyoruz.

Özellikle kamu kurumlarında öyle tipler var ki; insanı irite ediyor, insanlığından soğutuyor yemin ederim.

Bu tiplere bütün argo kelimeleri sarf edip, ağzına iki tane çarpasınız geliyor ama ya sabır çekiyorsunuz.

Kimi kalkar devletin verdiği yetkiyle vatandaşa her türlü zorluğu çıkartır, küçücük bir sorusuna dahi adam gibi cevap vermez.

Kimi gariban, köylü gördüğü insanımızın yüzüne bile bakmaya imtina eder, hatta azarlar. Kimi kalkar ben devlet memuruyum, bana bir şey olmaz edasıyla ona buna posta koyar.

Bu bürokrasi denilen şey işte bu ayak takımı memurlar yüzünden böyle. Devlette işlerin yavaş yürümesi, vatandaşın işinin görülmemesi, insanların hor görülmesi işte bu ahlak yoksunu devlet memurları yüzünden oluyor.

Yemin ediyorum bıktırdınız vatandaşı…!

Hergün yeni bir şikâyet almaktan da biz bıktık. Vatandaşın vergileriyle aldığınız maaşla aynı vatandaşa zulmediyorsunuz. Hem büyük bir vebale giriyorsunuz, hem de kazancınızı helalden-harama çeviriyorsunuz.

Gerçi zaten birilerinin hakkını gaspederek, torpille, hileyle oralara gelmişsiniz, sizde ne arar adalet, siz de ne arar insanlık…!

Daha mesainin bitmesine 45 dakika var, mesai bitti diye vatandaşın işini görmez. Öğle arası yemek tatilinden muhakkak 5-10 dakika çalar.

2 güne bir muhakkak işi çıkar, 1-2 saat öyle takar. Vatandaşı azarlamak, horlamak, işini uzatmak zaten cabası.

Devletin bir tane dosya kağıdını kendi özel işi için bile kullanmak, 75 milyonun hakkına girmek demekken, devletin malına el uzatanlar kısmına girmiyoruz bile.

Bahsettiğimiz konular küçük ama sürekli karşılaştığımız konular. Vebali olan, dikkat edilmesi gereken konular.

Ey devletten aldığı yetkiyi, hizmet olarak değil de bir güç olarak, vatandaşı ezmek olarak kullanan devlet memurları; şuna adınız gibi emin olun ki; o büyük hesap gününde muhakkak bu vatandaş yakanıza yapışacak. 

Bu arada lafımız hakkıyla hizmet eden vicdan ve adalet ehli olanlara değil. Lafımız devleti bir zırh gibi kullanan adaletini, ahlakını, vicdanını yitirmiş olanlaradır. 

Ya adam gibi vatandaşınıza hizmet edin, ya da o koltukları boşuna doldurarak vebale girmeyin.    


22 Aralık 2015 Salı 14:13
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR