istek okulları

06 Haziran 2020 Cumartesi

Bu Vali, başka Vali

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

 Başlık her ne kadar bazılarını gıcık etse de Sayın Valimiz Hakan Yusuf Güner, gerçekten başka bir Vali.

Vali Hakan Yusuf Güner’in ilimizde olması nedeniyle çok şanslı bir kentiz. Kıymet bilir miyiz? Bence hayır…!

Yaklaşık 5 valiyle mesaisi olmuş birisi olarak ve tüm valilerimizin devleti temsil etmeleri nedeniyle ve her birinin hakkını vermek kaydıyla söylüyorum; Vali Güner bambaşka birisi.

Şimdi yazımı okuyanlar, özellikle meslektaşlarımın bazıları eminim ki; “Yalakaya bak” diyecekler. Varsın desinler…

Biz kendimizin ne olduğunu bildiğimiz için onun bunun ne dediği bizi ilgilendirmiyor. Zaten gazetecilere genel bakış ilimizde o kadar sıradan, o kadar adice ki;

Hak eden kişi ve kurumlar için iyi bir şeyler yazarsın “yalaka” olursun, eleştirirsin “düşman” olursun, “şantajcı” olursun.

Hükümetin iyi yanlarını yazarsın “havuz medyası” olursun, eleştirirsin “paralelci” olursun. Olursunda olursun, bunun sınırı yok. Her ne kadar bunları aşmış olduğumuzu düşünsek de çoğu zaman kanımıza dokunuyor ya neyse…!  

Konumuza dönelim;

1 yıl gibi bir süre zarfında her kesime eşit yaklaşabilen, fakiri fukarayı gözeten, zenginle, siyasilerle, tabir-i caizse güçlü ailelerle oturup kalkmak yerine fakirin sofrasını tercih eden bir Valimiz var.

Bugüne kadar biliyoruz ki; güçlü aileler, siyasiler hep valileri çevreler, tabir-i caizse bir fanus içine alır, oradan dışarı çıkmamasını sağlarlardı. Ama bu defa öyle olmayacak inşallah. Bunu görüyoruz.

Vali Bey her kesime eşit yaklaşan bir vali, zengin- fakir, güçlü-güçsüz, ayrımı olmadığını biliyoruz. 

Kapısına gideni geri çevirdiğine, işini görmediğine ben şahit olmadım. Kapısı herkese açık, ulaşılabilir bir Valimiz var.

Hatırlarım; bir dönem Valilerin özel kalemine bile ulaşmak meseleydi. Biz gazeteciler bile Vali beyle görüşebilmek için günler öncesinden randevu talep ederdik, on da bile randevu çoğu zaman verilmezdi. 

Gazeteciler ulaşamıyorsa vatandaş ne yapıyordu, gerisini siz düşünün.

Şimdi öyle mi? Bırakın bizi, kim olursa olsun anında işi görülüyor, görülmeye çalışılıyor veya anında makam odasına alınıyor.

Bu arada Özel Kalem demişken; güzel insan Mehmet Özşahin beyi de es geçmeyelim. Sayın Valimizin neden onu önceki görev yerinden alıp geldiği şimdilerde daha iyi anlaşılıyor.

Tam bir insan dostu o da.

Her gelene pervane oluyor, herkesin sorununu gücü yettiğince çözmeye çalışıyor. Vatandaşla Vali Bey arasında mükemmel bir köprü vazifesi görüyor. Bilgili, kaliteli, beyefendi kişiliğiyle Vali Beyin insanların gözündeki değerini daha da büyütüyor. Allah nazarlardan saklasın. 

Öte yandan biliyorum ki ‘bazı’ kurum müdürleri Sayın Valimizi çok haz etmiyor! Nedenine gelince; Sayın Valimiz çalışmayan, üretmeyen insanı sevmiyor. Tabi bu da yatmaya alışmış ‘bazı’ kurum müdürlerinin işine gelmiyor.

Bu yönüyle de Sayın Valimiz Afyonkarahisar için bir şans. Kıymet bilir miyiz? Bence hayır…!

Ama biz yıpratmayı, dedikoduyu, açık aramayı, gözden düşürmeye çalışmayı iyi biliriz! Valimizi başkalarına, başkalarını Valimize şikayet eder dururuz! Neyse…!

Devletçi yapımdan kaynaklanan bir durum gereği bugüne kadar ki tüm valilerimize saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşmışımdır.

Biz Valilerimizi yetiştirilme tarzımızdan hep “DEVLET” olarak gördük ve devlete karşı hep saygılı davrandık.

Sayın Valimiz Hakan Yusuf Güner’in de hem “devlet” olma özelliğinden hem de onun bizim üzerimizdeki emeği, uyarıları ve destekleri dolayısıyla bizde çok özel bir yeri bulunuyor.

Özellikle Valimizin babamız vefat ettiğinde bizzat evimize kadar teşrif ederek, aileme yaptığı taziye ziyareti asla unutulmaz.

Her şey için teşekkürler Sayın Valim.

Allah, Hak yolunda olan, girdiği yere, bulunduğu ortama ‘Hayır’ getiren, yaptığı işlerde Allah rızasını gözeten, vatana hizmeti Hakk’a hizmet olarak gören Vali Hakan Yusuf Güner’leri çoğaltsın.

 


16 Eylül 2015 Çarşamba 19:04
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR