istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

Gelecek bizim…

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Gelecek Türk Milleti’nin, gelecek Müslüman toplumların…

Ben buna canı-ı gönülden inanıyorum. Biz yeter ki, önce kendimizden başlayarak birbirimizi düzeltmeye, en yakınımızdan başlayarak, ahlaki açıdan, adalet açısından toplumu düzeltmeye gayet edelim.

Biz yeter ki; bulunduğumuz camiadaki ahlaksızları, sahtekârları ayıklayalım. Önce evimizin içinden, işyerimizin içinden başlayarak, bir halka gibi komşumuzu, akrabamızı ve diğerlerini doğruya teşvik edelim.

Biz yeter ki; her akşam başımızı yastığa koyduğumuzda vicdanen rahat mıyız, değil miyiz özeleştirisini yapalım.

Biz adaleti tesis etmek istiyorsak eğer, önce kendimiz adaletli miyiz ona bakalım. Ve her konuda kendimizi düzeltmek için çaba sarf edelim.

Elbette bir tarafta nefsimiz, diğer tarafta şeytanın fısıltıları var ancak şeytan ve nefsimizi bahane ederek, kurtulamayacağımızı hepimiz iyi biliyoruz.

İşte biz vicdanen rahatladığımız gün geleceği elimize alabileceğiz. Biz samimiyetle birbirimize bağlandığımız zaman düşmanlarımıza ve dünyaya kafa tutabileceğiz.

Biz kendi ilimizde kendi ülkemizde adaleti tesis ettiğimiz zaman tüm dünya da adaleti tesis etme fırsatı yakalayacağız.

Ve işte o zaman önce bize yapılan zulümden kurtulacağız. Sonra a dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin uğradığı zulmü engelleyebileceğiz.

Bizim yaptığımız şu; kendimizin ne halt olduğunu görmeyiz, vicdanımızı delik deşik olmuş, adaletimizi kurumuş. Başkalarında vicdan ararız, bu ülkede ve dünyada adalet kalmamış diye yakınırız.

Yakınma kardeşim, önce kendini düzelt. Sen düzelirsen etrafın düzelir, etrafın düzelirse, toplumu düzeltirsiniz.

Ve bu coğrafyada, adına Turan deyin, siyah sancak deyin, ne derseniz deyin Türklerin ve Müslümanların biraraya gelmesi dünyayı yeniden yönetmesi demek değil mi?

Sömürücü emperyal güçlerin yaptığı da bu değil mi? Yeter ki Türkler birleşmesin, yeter ki Müslümanlar başını kaldırıp, etrafta neler oluyor göremesin.

Yaklaşık 200 yıldır çektiğimiz sıkıntı yetmiyor mu? Daha ne kadar bu zulmü görmeye devam edeceksiniz?

Ben yine de ümitvarım, umutluyum, umudumu da hiç yitirmeye niyetim yok! Birgün muhakkak bizler önce kendimizi düzelteceğiz, sonra da tüm dünyayı adaletle yöneteceğiz.

Birgün hatta belki 10 yıl içinde mutlaka İslam bayrağı dikilecek.

    


28 Aralık 2015 Pazartesi 12:01
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR