Triovista, İstek

05 Temmuz 2020 Pazar

Kınama değil, kurtarılmayı bekliyorlar

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Hani biz Türkler vatansız kalamazdık, hani biz savaşçı bir millettik, hani biz esaret altında yaşayamazdık, hani biz zulmetmez fakat zulme uğrayınca da zalime dünyayı dar ederdik?

Ne oldu bize?

Son bir haftadır Rus uçaklarının ve Esed ordusunun saldırıları sonucu çok sayıda Türkmen, şehit düştü, yine çok sayıda Türkmen çocuğu evsiz, yurtsuz kalarak ülkemize sığındı.

Ey yedi düvele kafa tutmuş, Orta Asya’dan ta Avrupa’ya kadar dünyayı kendine yurt edinmiş, ey esareti, zulmü sevmeyen Müslüman Türkler ne oldu size, ne oldu bize?

Tüm Müslüman ve Türk alemi cayır cayır yanarken biz ne yapıyoruz, ne yapabiliyoruz?

Ne yapıyoruz ben söyleyeyim…!

Dünya hayatına meylettik, geçinme derdine düştük, malımıza mal katma sevdasına düştük, uçkurumuza düştük, en önemlisi de birbirimize düştük!

Hani biz güçlüydük ya, dünyayı başlarına yıkardık ya; biz lafla yaparız bunları ancak. Biz Müslüman Türklerin artık diline vurdu her şey. Biz ancak kınarız, biz ancak lanetleriz.

Başka bir şey yapamayız biz. Bizim ferasetimizi, örfümüzü-adetimizi, dinimizi, ahlakımızı aldılar. Bizi bizden ettiler…!

Bayırbucak Türkleri kınama değil, kurtarılmayı bekliyor, ey dünyayı dize getiren Türkler. Siz oturduğunuz yerden kınayın, onlar orada ölmeye devam etsin.

Filistin, Irak, Suriye, Sudan, Mısır…! Nerede bir Müslüman devlet varsa, nerede Türkler varsa alevler içinde yanıyor. Zulüm had safhada, işkenceler, tecavüzler artık sıradanlaştı bizim için.  

PKK ülkemizi bölmeye çalışsın, biz PKK’yı 30 yıldır lanetlemekle yetinelim. Hatay sınırının dibinde Türkmenler katledilsin, biz yardım elimizi uzattık diye haberler yapalım. Ne güzel dünya değil mi?

Hani biz dünyanın sayılı ordusuna sahiptik, hani çok güçlü iman dolu ordumuz vardı? Hani biz yedi düvele boyun eğmemiştik?

Kimse kusura bakmasın ama bizden bir halt olmaz. Biz bitmişiz farkında bile değiliz! Bizim her şeyimizi elimizden almışlar..!

30 yıldır bir terör örgütünü yok edemeyen biz, Türkmenleri mi savunabileceğiz? Müslümanların ve Türklerin liderliğini mi yapabileceğiz?

Anca konuşuruz, anca dillendiririz, anca oturduğumuz yerden ahkâm keseriz. Bakın ben bile bu yazıyı oturduğum yerden yazıyorum, ben de şuan ahkâm kesiyorum. Biz bu kadarız işte, başka bir şey olmaz bizden.

Yeri göğü yaratan Yüce Allah’ın gazabından yine O’na sığınarak, şimdili dua etmekten başka bir şey elimizden gelmiyor. Allah, tüm Müslümanlara ve Türklere yardım etsin. Dünyadaki zulümleri sona erdirecek, güç ve kuvveti yeniden bize versin inşallah.

Biz Müslümanlara cihatla ilgili ayetlerin bazılarını hatırlatmak isterim;

“Şüphesiz iman edenler, hicret edenler ve Allah yolunda cihad edenler; işte onlar, Allah'ın rahmetini umabilirler. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

(2-BAKARA/218)

Yoksa siz, Allah, içinizden cihad edenleri belirtip-ayırdetmeden ve sabredenleri de belirtip-ayırdetmeden cennete gireceğinizi mi sandınız?

(3-AL-İ İMRAN/142)

Mü'minlerden, özür olmaksızın oturanlar ile Allah yolunda mallarıyla ve canlarıyla cihad edenler eşit değildir. Allah, mallarıyla ve canlarıyla cihad edenleri oturanlara göre derece olarak üstün kılmıştır. Tümüne güzelliği (cenneti) va'detmiştir; ancak Allah, cihad edenleri oturanlara göre büyük bir ecirle üstün kılmıştır.

(4-NİSA/95)

Ey iman edenler, Allah'tan korkup-sakının ve (sizi) O'na (yaklaştıracak) vesile arayın; O'nun yolunda cihad edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz.

(5-MAİDE/35)

 Ey iman edenler, içinizden kim dininden geri döner (irtidat eder)se, Allah (yerine) kendisinin onları sevdiği, onların da kendisine sevdiği mü'minlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı ise 'güçlü ve onurlu,' Allah yolunda cihad eden ve kınayıcının kınamasından korkmayan bir topluluk getirir. Bu, Allah'ın bir fazlıdır, onu dilediğine verir. Allah (rahmetiyle) geniş olandır, bilendir.” (5-MAİDE/54)

    


23 Kasım 2015 Pazartesi 18:47
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR