istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

Müftülük ne iş yapar?

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Daha önce defalarca yazdım, yine yazacağım. Düzelme olmazsa yazmaya devam edeceğim.

Ben ciddi ciddi merak eder oldum. Bu Müftülükler ne iş yapar, imamlar ne iş yapar! Din elden gitti, iman azaldı naraları atanlar neden görevini layıkıyla yapmazlar?

Kıbrıs'ta Feza Güzeloğlu adlı bir avukat hoparlörden okunan ezanın rahatsızlık verdiği gerekçesiyle mahkemeye başvurdu ve mahkemenin aldığı karar ile ezan okunması yasaklandı.

Lefke'de üç camide sabah ezan sesleri sustu. Ezan sesinden rahatsız olan Avukat Feza Güzeloğlu, hoparlörden okunan sabah ezanının Lefke Kaza Mahkemesi'ne dava etti. Mahkeme, dava sonuçlanana kadar, hoparlörle sabah ezanının okunmasını durdurmak için talep ettiği ara emrini vererek ezan okunmasını yasakladı.

Diyanet İşleri Başkanı konuyla ilgili bir açıklama yaptı fakat yeterli miydi? Neden yalnız bırakıldı. Müftüler de bu konunun üzerine gitse ya, basın açıklamaları yapılsa da toplu bir tepki olsa ya.

Hadi bu konuyu geçtik sizi aşabilir diyelim!

İlinizde ne yaparsınız siz? Tek göreviniz dünyalık idari işleriniz mi? Sizin en önemli göreviniz, hal ve hareketlerinizle, söylemlerinizle bu topluma örnek teşkil edip iman kuvvetlendirmek değil mi?

Yaptığınız iş bir cihat değil mi? Toplum dinen zayıfsa bunun sorumluluğu en fazla sizde değil mi?

Nasıl bir kaygısızlıktır bu? Papazların çoğu kiliselerde sürekli kalarak geleni gideni dinine davet ederken bizim camilerimiz neden kapalı?

Bazı imamlara bakıyorsunuz; ezan okunmaya başlamış, cemaat kapıda bekler, bizimki ortalarda yok. Namazı alap-şalap kıldırır cemaatten önce dünyalığına koşar. 

Şunu bilin ki bugün toplum da ruhsal bunalım varsa, iman zayıflığı varsa ve bütün bunlardan Allah razı değilse eğer en büyük sorumlusu sizlersiniz!

Defalarca söyledim, yazdım bütün camilerde subliminal mesajlar var diye. Osmanlı’dan kalma camilerde dahi süslemelerinde, işlemelerinde, halılarında masonik çizimler, hayvan figürleri ve haç işaretleri var.

Örnek verecek olursak Türbe camiinin süslemeleri, İmaret camiinin halıları vs.

Geçenlerde basın toplantısı yaptıktan sonra bu konuyu hassasiyetle Müftü beye söylediğimde, “o camilerin imamına söylersen daha iyi olur” cevabını aldım.

Daha önce de bir müftü yardımcısı; “sorun edilecek şey değil, ameller niyetlere göredir” demişti.

Ben size daha ne diyeyim. Amellerin niyetlere göre olduğunu biz biliyoruz. Fakat siz zihin kontrollerinin bu yollarla yapıldığını bilmiyorsunuz sanırım.

Kendi figürlerini bilinç altımıza sokmak, kılınan namazın kabul olmamasını sağlamak, Müslümanları dinden uzaklaştırmak, imanımızı zayıflatmak için onlar ellerinden geleni yaparken, sizin bunlardan bi-haber olmanız ve kaygısız bir şekilde dünyalıklarınızı düşünmeniz çok büyük bir vebal değil mi?

Yani Allah affetsin, halıda bulunan bir hayvan figürüne secde ediyor insanlar. Mihrabın üzerine konulmuş bir masonik figüre el bağlıyor insanlar.   

Benden Allah rızası için uyarması, bahsettiğim konular sizin hafife aldığınız kadar hafif değil.  Bunun hesabı ahirette ağır olur. 

 

 

 

 

 

 

    


07 Kasım 2015 Cumartesi 17:18
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR