Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Öğretmen Lisesi mi, Gazze mi?

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Öğretmen Lisesinin, Kız İmam Hatip Lisesine dönüştürülmesi, Gazze’de üzerlerine bombalar yağdırılan çocuklardan daha fazla konuşuluyor.

Ortada bir haksızlık var mı, yok mu ayrıca bir tartışma konusu elbette. Ancak benim dikkatimi çeken konu başka…

Öğrenci ve veliler Anıtpark önünde hergün toplanıp, eylem yapıyor, imza topluyorlar. Kendince haklarını arıyorlar.

Haklılar mı, değiller mi ayrıca tartışılabilir.

Kendilerince haklarını aramak onların en doğal hakkı. Ama bazıları da tabi her zaman olduğu gibi ‘Yörük sırtından Kurban kesiyor.’ 

Yani eğitimi de siyasete alet ediyorlar. Öğrenci ve veliler üzerinden hükümete sataşarak siyaset yaptıklarını zannediyorlar.  

Şimdi sormak lazım; hakkını arayan veli ve öğrencileri istisna tutarak söylemeliyiz ki; Öğretmen Lisesinin İmam Hatip Lisesine dönüştürülmesi noktasında günlerdir basın açıklaması gönderen, röportajlar veren, köşe yazıları yazan siyasiler, STK'lar, gazeteciler, neden Gazze'deki vahşet için birşeyler yapmıyorsunuz?

Burada bir haksızlık olduğunu söyleyerek, aklınızca haklıyı savunuyorsunuz da, aklınızca zulme karşı dik duruyorsunuz da, Filistin’deki zulmü neden görmezden geliyorsunuz?

İsrail’in yaptığı katliamları ne zaman göreceksiniz? Neden İsrail’e beddua etmiyorsunuz? Neden Gazze’deki o mazlumları destekleyen açıklamalar, eylemler yapmıyorsunuz?

Buradakine zulüm diyorsunuz da, oradakinin adı ne?

Kesin İsrail’in yaptıkları da bu hükümetin suçudur. Kesin bunu da Başbakan Erdoğan planlamıştır.

Size göre Suriye’yi karıştıran da bu hükümet, Irak’ı 3’e bölende bu hükümet. Size göre yakında Türkiye’yi de bölecekler. Nasıl bir hükümetse her taşın altından çıkan bunlar. Her türlü zulmün, kötülüğün arkasında bu hükümet var demi.

Ülkenin ‘cahil’ olan yarısı nasıl bir hükümet seçmişse artık, yaptıkları her şey kötülük üzerine kurulu zaten.

Adamların işi gücü yok, hep sizle uğraşıyorlar zaten. Sağlığı, eğitimi, orduyu, yargıyı vb. her kurumu bunlar bitirdi değil mi?

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum ama muhalefet olsun, laf olsun diye siyaset yapıyormuşsunuz gibi geliyor bana.

Gazze’de katledilen Müslümanlara ses yok, Öğretmen Lisesi İmam Hatip Lisesine dönüştürüldü diye feryat figan. Ne diyeyim, hayat size güzel.

Birkaç gündür özellikle bekledim; acaba bir tane muhalefetin STK’sından, siyasisinden veya gazetecisinden Gazze ile ilgili bir açıklama gelecek mi veya eylem yapacaklar mı diye?

Takip edebildiğim kadarıyla yok. Sadece ve sadece iktidara yakın STK’lar İmaret Camiinde cılız bir kalabalıkla gıyabi cenaze namazı kıldı. 

Öğretmen Lisesi, Gazze’deki katliamdan çok konuşuluyor.

Sosyal paylaşım sitesinde gördüğüm bir söz geldi aklıma; “Almanların attığı goller, masumların yediği bombalardan çok konuşuluyorsa; golü Brezilya değil, insanlık yemiştir"

Bırakın çocuklar üzerinden siyaset yapmayı, o çocuklar kendi haklarını savunacak kadar özgür bir ülkede yaşıyor. Ve gördüğümüz kadarıyla da haklarını gayet güzel savunuyorlar. Siz üzerine katil İsrail tarafından bombalar yağdırılan masum çocukların hakkını savunun. 

Hz. İbrahim ateşe atıldığında o ateşin sönmesine katkıda bulunmaya çalışan bir karınca, bir kuş kadarda mı olamıyorsunuz?

 Yazık, çok yazık…

 

 

 

    


13 Temmuz 2014 Pazar 06:35
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR