istek okulları

29 Mayıs 2020 Cuma

Önemli bir başarı!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun "başkanlar kurulu" toplantısı Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde yapıldı.

3 gün boyunca tüm Türkiye’den gelen konfederasyon, federasyon, cemiyet ve dernek başkanları Korel Otel’de misafir edildi, Afyonkarahisar gezdirildi.

AK Parti İstişare Toplantısının ardından yapılan bu büyük organizasyon bir kez daha Afyon’un ismini duyurarak, tanımına önemli katkı sunacaktır.

İstişare toplantısı sırasında tüm Türkiye ve hatta dünyada birçok ülkenin haber mecralarında Afyon ismi zikredildi, yine zikredilecek. Buraya gelen tüm gazeteciler kendi yayın mecralarında Afyon’dan bahsedecek.

Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı ve Afyonkarahisar Gazetecileri Başkanı Mehmet Abdioğulları ile organizasyona katkı sunan herkese ve kuruluşa teşekkür etmek gerekiyor.

Neden mi?

Şimdi yazımı okuyanlar; ‘daha dün eleştiriyordun bugün ne oldu da övüyorsun’ diyecekler. Biz, doğruya doğru, yanlışa ise yanlış deriz de ondan.

Neyse gelelim Gazeteciler Derneğinin başarısına; birkaç kişiyi dahi misafir etmenin zorluğunu herkes bilir ki; AGD yüzlerce kişiyi ağırladı.

Her birini buradan memnun gönderebilmek, onların isteklerine cevap verebilmek sanıldığı kadar kolay olmasa gerek. Zira organizasyonda bulunmuş birisi olarak 2 gün boyunca ben bile oldukça yoruldum ki, üstelik benim görevim zor bir görev bile değildi.

Afyonkarahisar’ın tanıtımına büyük katkı sunan bu organizasyonun, planlanması bile başlı başına büyük bir iş. Maddi boyutuna girmiyorum bile.

Üstesinden gelinmesi zor olan bu işi başlatan, başarıyla yürüten tüm ekibe teşekkür etmezsek nankörlük etmiş oluruz.

Yalnız biraz bizi üzen birkaç konuya değinmek istiyorum.

Böylesine büyük bir organizasyon Afyon’un gururu olmalı. Bazı kişi, kurum ve kuruluşların bizden önce elini taşın altına koyması gerekirken, hiçbir şey yapmamaları üzücü bir durum.

Sonuçta bu sadece gazetecilerin basit bir organizasyonu değil. Zira yanlış giden bir şeyler olsa Afyon’un adı heran kötüye çıkabilir. Karşınızdaki adamlar Türkiye’de rüştünü kabul ettirmiş gazeteciler.

Böylesine bir organizasyonda Bakanımız Eroğlu dahil bazı siyasi ve bürokratların gala gecesinde bulunmaması dikkat çekici.

Ve daha üzücüsü Vali beye vekalet eden Vali yardımcısının deri ceket ve boğazlı kazakla gala gecesine katılması.

Ne diyelim hayırlısı olsun. Olabilir, herkesin kendince bir mazereti vardır elbet. Yine de her şeye rağmen güzel bir organizasyondu. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederiz. 

 


18 Ocak 2016 Pazartesi 12:10
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR