Triovista, İstek

06 Temmuz 2020 Pazartesi

SİYAH SANCAK…!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

 Bilesiniz ki biz davamızdan asla vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz de…! Zira biz, siyah sancaklılardanız.

Siyah Sancak deyince hemen akıllara IŞİD (DAİŞ) gelir. Hâlbuki Siyah Sancak davasının ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini çoğumuz bilmeyiz.

İslam’ı tüm dünyaya kötü gösteren, acımasız gösteren katil IŞİD, emperyal güçler tarafından kurulmuş, başını İsrail ve İngiliz ajanlarının çektiği Ortadoğu’yu kana bulayan bir terör örgütüdür.

IŞİD denilen terör örgütünün liderleri öyle alçak ki, Müslümanlığın en ince detaylarını, nüanslarını bilen ve bunu kullanmaktan çekinmeyen baş belalarıdır.

Biz Müslümanların en önemli simgelerinden biri olan Siyah Sancak’ı kullanmaktan çekinmiyorlar. ‘Allahüekber’ nidalarıyla insan katlediyorlar.    

1400 yıl evvel IŞID terör örgütünü işaret eden Resulü Ekrem (sav) buyurdu ki; “Abbas oğullarının içinden doğudan sancaklı kişiler çıkacak. Onların önce gelenlerinin ve sonra gelenlerinin işi adam öldürmek olacak. Onlara yardım etmeyin. Allah (CC) onlara yardım etmez. Kim onların sancağı altında yürürse yahut bayrağını taşırsa, Allah'ü Teala kıyamet günü onu cehennemine koyar. Gerçekten onlar Allahın en şerli yaratıklarıdır. Onlar benden olduklarını iddia edecekler. Dikkat edin ben onlardan beriyim ve onlarda benden beridir. Onların alametleri şudur; ‘saçlarını uzatırlar ve siyah giyerler. Onları desteklemek için oturmayın, çarşılarda onlarla alışveriş yapmayın, onlara yol göstermeyin ve onlara su vermeyin.’ Çünkü onların ''Haykırdıkları Tekbir'' ile sema ehli rahatsız olur.”

Raviler; Tebarani'nin sağir'inde, Ebu Umame (ra) den ravayet etti. Hadis-i Şerif : 92 c.Ehadis 3. cilt-no: 8302 R.Ehadis 1.cilt No-1832.

Gelelim Siyah Sancak davasına;

Siyah Sancak nedir, böyle bir dava var mıdır?

Bir topluluğun en önemli sembollerinden biri bayrak ve sancaktır. Her ikisi de, en küçük birimden en büyük birime kadar o topluluğu sembolize eder. Sancaklar arasında bir sancak vardır ki taşıdığı anlam ile ve önem ile diğer sancaklardan ayrılır.

Siyah Sancak 1400 yıldır açılmayan Hz. Muhammed (SAV)’in sancağıdır.

1400 yıldır İslam’ın sembolü olan bu önemli sancak, Hz. Muhammed (SAV)’in UKAB isimli emaneti olan Sancak-ı Şerifi’dir.

Hz. Peygamberimiz Müslümanların zor günlerinde her katıldığı savaşa UKAB ile girmiştir.

Ahir zamanda ise yani günümüzde Hz. Mehdi AS'ın zuhurundan önce Siyah Sancaklılar çıkacak ve Hz. Mehdi'ye zemin hazırlayacaklar ve zuhur edince de askeri olacaklar.

Siyah Sancaklılar ve Mehdi (a.s) ile ilgili birçok Hadis-i Şerif bulunuyor.

Hadis yorumlarına bakıldığında Siyah Sancaklıların Horasan'dan çıkacakları bildirilmiştir.

Sancağın renginin siyah olmasının nedeni Müslümanların zulme uğraması, mutsuz olması ve kan ağlamasıdır.

Siyah Sancaklar matemi, yası temsil ediyor.

Yine Hadis-i Şeriflerden anladığımız kadarıyla Mehdi’nin ordusu Siyah Sancaklılardan oluşacak ve büyük ihtimalle de ordu komutası Türklerden oluşacak.

İşin özü bizim davamızı bizden daha iyi bilen Siyonist, emperyalist fesat çıkarıcılar, IŞİD terör örgütü ile bizi bizimle vurmaya çalışıyor.

Allah onların fesatlarını Hz Mehdi ile başlarına yıkacak inşallah.

Yani birgün, belki yakın zamanda tüm dünyada zulüm gören, aşağılanan, kanları dökülen Müslümanlar kurtuluşa erecek ve İslam Allah’ın izniyle yeniden tüm dünyaya adalet ve müreffeh bir yaşam sunacak. 

Hz. Mehdi konusu uzun bir konu olduğu için detaylarına fazla girmiyorum o konuda bir sonraki yazımızın konusu olsun.

 

 

 


16 Kasım 2015 Pazartesi 12:23
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR