Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Subliminal mesajlarla bizi kontrol ediyorlar!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

 İnternet ve televizyon geçmişi çok uzun yıllara dayanmamaktadır. Yanlış değilse ilk televizyon 1970’lerde, internet ise 1990’lar de hayatımıza girdi.

Teknoloji ilerledikçe subliminal mesajlarla zihin kontrolleri yapılmaya da başlandı. Bu nasıl oluyor?

Bugüne bunlar rivayet olarak anlatılsa da hiç kimsenin ilgisini çekmese de hayatımızın bir gerçeği oldu ve bu yollarla kontrol ediliyorsunuz.

Örnek verecek olursak, izlediğiniz herhangi bir filmde, reklâmlarda, kliplerde kısacası televizyon ve internetin her alanında subliminal mesajlara rastlamak mümkün. 

Mesela çocuklarınızın izlediği bir çizgi filmin, bir sahnesinde ağaçlarla yazılmış ahlaksız bir yazı çaktırmadan konuluyor. Ya da siz karşınızda bir bahçe, ya da bir tavşan görüyorsunuz ama o aslında cinsel bir obje olabiliyor.

Veya bir klipte gözün algılayamayacağı bir hızda haşa ‘Allah yok’ yazısı geçiyor. Siz bu yazıyı göremiyorsunuz ama bilinç altınıza bu yazı direkt gidiyor ve beyin bu gördüğünü kaydediyor.

Yada bir film sahnesinde siz iki kişinin konuşmasına odaklanıyorsunuz ama arkada bulunan bir tabloda masonik bir işaret var.

Yine bunu da fark etmiyorsunuz ama beyin tablodaki masonik işareti de algıladığı için kaydediyor. Bu ve bunun gibi yüzlerce örnekler verebiliriz.

Size şimdi daha vahim örnekler vereceğim. Amerika, Irak’a saldırmadan aylar önce Irak halkında bu yöntemi kullandı. Adamlar ses efektleriyle dahi oynayabiliyor.

Bütün televizyon, radyo, internet ve hatta camide dinledikleri ezanın bile altına koydukları ses efektleriyle Irak’ı kontrol altına almayı başardılar.

O ses efektinde ne diyordu peki; “direnmeyin, yenileceksiniz, gücünüz yok vb.’ ses sürekli Irak halkını uyardı. Ezan dinlediğini zanneden bir Iraklı, alt efektlerle (farklı frekanslarda kullanılan ses)  aslında bu sesi de duydu ve beyni yine ‘güçsüz oldukları, yenilecekleri’ bilgisini kaydetti.

Hatta bazıları bu ses efektleriyle kendi halkına karşı savaştı. Dikkat ederseniz Irak halkı ABD’ye karşı direnmedi bile. ABD orayı çok kolay işgal etti.

İşte subliminal mesajlar bu denli önemli. Bugünün genç neslinin neden bu kadar farklı bir yapıya sahip olduğunu merak ediyorsanız yıllar önce izlediği çizgi filmlere bakmanız yeterli olacaktır.

Bugün toplumun neden bu kadar duyarsız, ahlaki açıdan zayıf, biraraya gelemeyen, güçbirliği sağlayamayan bir yapıda olduğunu düşünüyorsanız izlediğiniz filmlere, dizilere bakabilirsiniz.

Daha bitmedi:

Bize bunları yaşatan Siyonist emperyal güçler Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinden itibaren camilerimize bile girmiş.

Herhangi bir camiye gidin ve o süslemeleri dikkatlice inceleyin. Neler göreceksiniz neler? “Haçlar, masonik işaretler, deccal’ı temsil eden tek gözler, hayvan resimleri” bunların hepsini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Sadece biraz dikkat!

Benzer figürleri camilerin halılarında veya şehrin en gözde mekanında yer alan bir binasında da rastlayabilirsiniz.

Kritik noktaları, mesela halı sanayini ellerinde tutuyor bu güçler. Özellikle Müslümanlar’ın arasına soktukları hat sanatı ustaları yetiştirmişler. Osmanlı’da olduğu gibi günümüzde de hat sanatı ile uğraşanlara hep şüpheyle yaklaşırım ben. Çünkü yeni yapılan camilerde de bu figürlerden var.  

Hemen hepsinde sıkıntı var da; özellikle Türbe Caminin hat sanatlarına ve İmaret Camiinin halılarına dikkatlice bakmanızı tavsiye ediyorum.

“Ameller niyetlere göredir” ama size neler yapıldığını görün artık.

Sizi kendinizle yönetiyorlar. Düşmanınız dışarı da olmasından ziyade aslında düşman beynimizde. Bizzat sizi size düşman ediyorlar. Bizi bize düşman ediyorlar.

Akılsızlık, cahillik bir Müslüman’a asla yakışmayan şeyler. Lütfen okuyun, önemseyin, dikkate alın.

 


13 Eylül 2015 Pazar 11:58
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR