Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Tüm hesaplar boşa çıktı!

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

AK Parti'nin yeni Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven oldu.

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibinin seçim başarısızlığı iddiaları gölgesinde görevden alınmalarının (istifalarının istenmesinin) ardından geçici il başkanının kim olacağı merakla beklenirken, gece 01.00 sularında il başkanı belli oldu.

 

AK Parti Genel Merkezi tarafından günlerdir yapılan istişarelerin sonunda Av. İbrahim Yurdunuseven AK Parti İl Başkanı olarak atandı. Kendisine buradan ‘hayırlı olsun’ diyoruz. Umarız adil, dürüst, AK Parti’yi yenileyen, 2023 hedefleri doğrultusunda ufku açık bir yönetim anlayışı sergilenir.

 

Umarız, geleni gideni azarlamayan, az olsun bizden olsun anlayışı gütmeyen, herkesi kucaklayan, basınla ve kurumlarla iyi ilişkiler kurabilen bir yapı ortaya çıkartılır. Zannımca genel merkezin isteği de bu yönde ki İbrahim Yurdunuseven ismini atadı.

 

Mehmet Zeybek ve yönetiminin görevden alınmasının ardından teşkilatlarda geçici il başkanının kim olacağı hesapları, pazarlıkları yapılmaya başlanmıştı. Bugüne kadar birçok isim ortaya atıldı veya ortaya çıktı. Ancak AK Parti Genel Merkezi tüm hesapları altüst ederek, neredeyse hemen herkesi ters köşe yaptı.

 

İl başkanlığı için bugüne kadar Mustafa Açıkgözoğlu, Mustafa Kardaş, Mustafa Kumtepe, Semai Kaya, Bülent Eser, Ahmet Yeşilırmak, Ahmet Kocakulak, Fatih Beder, İhsan Beşer, Ahmet Sarıdere, Hüseyin Tutumlu, Şükrü Ersoylu, Ziya Coşkun Karadeniz, Turgay Şahin, Mahmut Emin Birliktir gibi birçok isim ortaya atılmıştı. Hatta öyle ki bazı isimlerin arkasında da farklı farklı guruplar oluşmuştu.

HER TALİPLİNİN ARKASINDA BAŞKA İSİMLER VARDI

Atama sürecinde her bir ismin ayrı ayrı destekçileri olduğunu Afyon Manşet Haber olarak yazmıştık. Onlardan bazıları şöyleydi: Mustafa Açıkgözoğlu’nu görevden alınan Mehmet Zeybek ve ekibi ile İGM Başkanı Salih Sel’in desteklediği, Mustafa Kardaş’ı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın desteklediği, Semai Kaya şayet olmazsa Bülent Eser’i Milletvekili Halil Ürün’ün desteklediği, Mustafa Kumtepe ve Ahmet Kocakulak’ı ise bazı üyelerin desteklediği iddia edilmişti.

BAKAN EROĞLU ŞUHUT’TAN ÖNERMİŞTİ!

Öte yandan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun ise, Şuhut’tan, geçtiğimiz yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olan Ahmet Yeşilırmak’ı önerdiği ve buna hiçbir şekilde sıcak bakılmadığı da gelen iddialar arasında yerini almıştı. Bu duruma bakıldığında tüm dengelerin altüst olduğu ayanbeyan ortaya çıktı. Tüm konuşulanlar, hesaplar, pazarlıklar boşa çıkmış gibi görünüyor.

KÜSKÜNLERDEN ÇARPICI İDDİALAR

AK Parti’yi dışarıdan izleyen bazı küskünler ise parti içerisindeki oluşumlar ve guruplar hakkında ilginç iddialarda bulunmuşlardı.

 

AK Parti teşkilatlarını bugüne kadar sağlam temellerle kurulmuş bir sacayağının yönettiğini iddia eden küskünler, artık bu sacayağının kırılması gerektiğini belirterek, “İl başkanlığını layıkıyla yapabilecek, vizyonu olan, Afyon’u temsil edebilecek, ileriyi gören, basınla ve kurumlarla iyi iletişim kurabilecek, kapısına gelen her vatandaşın işini görebilmek için çaba sarf eden, hizmet adamı, geleni-gideni azarlamayan, makamı kendine veya ekibinin yararına kullanmayan, liyakatli birinin il başkanı olması gerekiyor” demişlerdi.

 

Yeni il başkanı Yurdunuseven ve oluşturacağı yönetimi, umarız geçmiş yönetimin hatalarını görür ve ders çıkarır. Kendisine ve memleketimize tekrar hayırlı olsun diyoruz.  


24 Haziran 2014 Salı 02:26
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR