Triovista, İstek

11 Temmuz 2020 Cumartesi

Zamanın Suret-i Haktanları

Mustafa DAĞHAN

Mustafa DAĞHAN

E-Posta : mustafadaghan@msn.com

 ZAMANIN SURETİ HAKTAN’LARI

İnandığım o hesap gününde ‘yüzüm kararmasın’ diye elimdeki önemli imkânım kalem ve söz ile zulme karşı durmayı düstur edinmiş olan ben, haksızlık karşısında susarak dilsiz şeytan mı olayım?

 

Kalemimi emrine âmâde kıldığım Rahman ve Rahim olan Allah'a vereceğim hesaptan başka çekinecek bir şeyi olmayan ben, dünyayı kalıcı bir mekân bellemediğimden, ruhunu şeytana satanlarla mücadele etmekten geri mi durayım?

 

O yüzden zamanın kıyıcı zalimlerine hiçbir zaman boyun eğmedim, Allah’ın izniyle eğmeyeceğim de…

 

Güç ve iktidar hırsı peşinde koşanların, dünya arzusu peşinde ümmetin birliğine fitne sokanların, Allah'ın kelâmını ve Hz Muhammed’in sünnetini, yani hak olanı bâtıl ile yer değiştirip, "nefsini ilâhı edinenin" saldığı korkudan, saçtığı zehirden beni yegâne koruyacak merci yüce yaradandır.

 

Buradan hareketle söylüyorum ki; biz Müslümanlar, Kuran-ı Kerim’i açıp ne demek istediğini anlamaya çalışmadığımız sürece, zamanın Suret-i Haktan’ları bizi hep kandıracak…

 

Bizim milli, manevi duygularımızla hep alay edecek, her zaman manevi duygularımızı sömürecek, sulu gözlerle görünüşte en büyük dindar ama aslında tam bir şeytan olarak bizim üzerimizden rant elde edecekler… 

 

Ahmet Yesevi’nin dediği gibi, “Kitabına eğilmiş çocuk, aşını pişiren kadın, tarlasını süren çiftçi, tezgâhtaki sanatkâr, ilmiyle amel etmeye çalışan ALİM!, fenalık düşünmeye vakit bulamaz.”

 

Nasıl ki İngiliz Ajanı Lawrence Arap dünyasının İslam dinini yozlaştırarak, örfünü sinsice yok ettiyse, bugün oynanan oyunlara bakıldığında sahnenin çok da değişmediği gözüküyor…

 

Osmanlı İmparatorluğu’nun sonunda hem Arapları hem de Kürtleri isyana teşvik edip arkamızdan bizi vurmaları için her türlü ajanı yetiştirip her türlü dalavereyi çeviren İngilizlerin bu anlamda ibretlik ajanı olan Arap Lawrence’ı tanımadan, bugün Ortadoğu’daki ve ülkemizdeki fitneyi devralan ABD’nin yapmaya çalıştıklarını anlamak mümkün değil.

 

Bilmeyenler için söyleyeyim; Arap Lawrence, Arabistan, Suriye, Mısır ve Filistin'de etütler yapmış; bir Arap kadar Arap dil ve adetlerini, bir Müslüman kadar Müslümanlığın şartlarını ve inceliklerini öğrenmiş, her haliyle Şark'a intibak etmiş bir İngiliz ajanıdır.

 

Ve bugün hala Arapların birçoğu Lawrence’ı zamanın en büyük alimi zannediyor, İngiliz ajanı olduğundan bihaberler…

 

Şimdi buradan hareketle söylemeliyiz ki; o günün Arap dünyasındaki olayların bir benzeri ülkemizde de cumhuriyet tarihi boyunca oynandı, hatta Osmanlı’nın çöküş döneminden itibaren oynanıyor demek daha doğru olur…

 

Özellikle İngiltere, Amerika ve İsrail, Lawrence benzeri birçok ajana İslam’ın en ufak ayrıntılarına kadar çocukluğundan itibaren öğretip içimize salmaya devam ediyor olmalı…

 

Arap dünyasının örfünü ve İslam’ı bir kahraman edasıyla sinsice yok eden Lawrence ve benzeri ajanlar acaba Türkiye içinde hazırlanmış mıdır?

 

Günümüzün olaylarına bakarak buna siz karar verin…!

 

“Ey insanlar, hiç şüphesiz Allah'ın vaa'di haktır; öyleyse dünya hayatı sizi aldatmasın ve aldatıcı(lar) da, sizi Allah ile (Allah'ın adını kullanarak) aldatmasın.” (Fatır Suresi 5.Ayet)

 

Allah’ın adını en çok kullananlar bizi yine aldatıyor olabilir mi? Neden olmasın; ahir zamanın ruhunu şeytana satmış Sureti- Haktan’larının sözlerine ve de icraatlarına bakmak yeterli gelmiyor mu? Sözler başka, yapılanlar başka…!

 

“Hiçbir müfsid ben müfsidim demez. Daima Sûret-İ Haktan görünür. Yahut bâtılı hak görür”

 

En büyük Suret-i Haktan davrananlar süslü cümlelerle, gözyaşıyla emellerinin, cebini doldurmanın peşinde koşar...

 

“Asr'a yemin olsun ki insanlar hüsrandadır. Ancak iman edenler ve salih amel işleyenler ile Hakk'ı ve sabrı tavsiye edenler müstesna.” (Asr Süresi)

 

Biz Müslümanların sorunu; ne Kuran-ı biliyoruz, ne dinimizin tam olarak ne istediğini biliyoruz. Elin İngiliz'i bizim dinimizi bizden daha iyi öğrenip, bizi vuracağı ince nüanslara kadar Kuran-ı ve dinimizin inceliklerini iyi öğreniyor...

 

Biz de cehaletimizden kimin ne yapmaya çalıştığını anlayamıyoruz bile! Bu manada size soruyorum; günümüzün Suret-i Haktan'ları, ruhunu şeytana satmış olanlar kimler olabilir? 


25 Aralık 2013 Çarşamba 11:41
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR