Döner Ateşi üst

18 Ocak 2019 Cuma

İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR

Şükrü ERSOYLU

Şükrü ERSOYLU

E-Posta : sukruersoylu@windowslive.com

İngiltere’de İrlandalıların İngiltere’ye karşı vermiş olduğu özgürlük mücadelesine destek verenleri aşağılamak ve dışlamak için söylenir. Aslında deyim özgürlük yanlısı bir anlam taşısa da ben dilimize yerleşmiş haliyle ihanet anlamında kullandığımı ifade etmek isterim.

Ortadoğu da ABD’nin Irak’a girmesiyle oluşan istikrarsızlık ortamı yıllar geçtikçe derinleşti ve kriz ortamına dönüştü.

Beşşar  ESAT’ın Suriye de halkını katletmesiyle başlayan iç savaş bölgeyi yaşanmaz hale getirdi.

Bölgede oluşan kaotik ortam, pek çok terör örgütü ve terör üreten bir bataklık haline geldi.

Oluşan sivrisineklerden en fazla rahatsız olan ülke Türkiye.

Ateş çemberi içinde kalan ve güvenlik sorunu yaşayan ülke Türkiye.

Bölgeyi bataklık haline getiren ABD başta olmak üzere bölgeye silah gönderen, ajan gönderen, asker gönderen, kendi çıkarları için Türkiye’yi ve bölgeyi ateşe atan akbabalar pozisyon almış bekliyorlar.

Batı medeniyetinin karakteri gereği Emperyal güçlerin çıkarcı yaklaşımlarını, temel hak ve özgürlük savunuculuğunu sadece kendileri için istediklerini, dökülen kan ve gözyaşını nasıl keyifle ve tırnak kaşıyarak izlediklerini tarih şuurumuz gereği iyi biliyoruz.

Her zaman büyük ve güçlü olanın değil haklı olanın, milli birlik ve bütünlüğünü koruyarak dayanışma duygularını en üst seviyede tutabilen toplumların bu mücadeleden başarıyla çıkabileceğine dair çok sayıda tarihi olay hafızamızda tazeliğini koruyor.

Milli şairimizin dizeleri tam da bu mücadelede başarıya ulaşabilmemiz için ihtiyacımız olan yöntemi  gösteriyor;

“Girmeden tefrika bir millete düşman giremez

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez”

Yukarıdaki cümleden olmak üzere yaşanan olayların çözümünde etkin rol almasını beklediğimiz aktörlere bir göz atalım.

2013 te Diyarbakır da Nevruzda ümitlendiğimiz barış sürecinin sürdürülmesine TBMM den değil de Washington’dan, Moskova’dan,  Brüksel’den, Tahran’dan aldığı talimatla zehirleyen taşeronlar

Türk devleti mazlumlara kol kanat gererken zalimlerle işbirliği görüntüsü veren, kendi devletini ABD’ye Rusya’ya, İngiltere’ye vb. gelişmiş ülkelere jurnalleyen muhalifler

Devletin gizli bilgilerini CIA’ya Mossad’a vb. istihbarat örgütlerine servis yapan, Uluslar arası mahkemelerde devlet yetkililerini yargılatmak için Türk devletine tuzak kuran, kumpas kuran paralel yapılar

Güneydoğuda yaşanan terör ve şiddet için PKK ye tek kelime etmeden devletini suçlayan TTB. vb. sivil toplum örgütleri

HDP=PKK olduğunu her söyleminde ispatlayan sözde siyasilere methiyeler düzen, 2 Kasım’ı iç savaş başlangıcı olarak gören medya organlarımız

Kendi çıkarlarınız ve nefret ettiğiniz devlet yetkililerini itibarsızlaştırmak adına bazen Emperyal akbabalarla siyasi emellerinizi birleştirdiğinizi düşünüyor musunuz?

Size bir devlet adamlığı anekdot’u hatırlatayım;

HDP li vekillerden Orhan Doğan’ın merhum ÖZAL’a “sayın cumhurbaşkanım verin kurtulun yahu madem barış olmuyor verin kurtulun” söylemine karşılık olarak Özal “seni akıllı birisi olarak biliyordum Orhan, bende kürdüm ama sen ne dediğinin farkında mısın? Bu millet tek bir ferdi kalıncaya kadar canını verir fakat bir karış toprağını vermez”

Bütün muhalifler her türlü eleştiri haklarını saklı tutsunlar hiçbir itirazım yok. Fakat milli birlik ve beraberliğimizi ilgilendiren konular da içimizdeki İrlandalılar şüphesi oluşturmaya değer mi?

Bu milleti Türküyle Kürdüyle Çerkeziyle Abazasıyla her türlü farklılıklarıyla balık hafızalı zannedenler ömür boyu bu utançla yaşamak zorunda kalırlar.

Bu yazıyı ağır mı buldunuz? İsterseniz birde ocağına ateş düşen bağrı yanan şehit ailelerine gözü yaşlı annelere sorun. Devletine bağlı PKK zulmünden evini barkını hendek atlayarak canlı kalkan olmayı reddederek, vesayeti reddederek  terk eden, zorlu kış şartlarında  meçhule yol alan Kürt kardeşlerimize  sorun.

Allaha emanet olunuz.  


24 Aralık 2015 Perşembe 13:42
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR